День вишиванки 2021: коли відзначають свято в Україні

У 2021 році День вишиванки припадає на 20 травня

День вишиванки 2021: коли відзначають свято в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

День вишиванки – це поки не офіційний і відносно новий український народний свято , метою якого є сприяння єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Він відзначається в третій четвер травня. У 2021 року День вишиванки припадає на 20 травня.
Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА.

історія свята

День вишиванки як свято вперше відзначили в Чернівцях в 2006 році. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували провести акції “Всесвітній день вишиванки” і прийшли одного разу в українській традиційному одязі. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але в наступні роки свято перейшов на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора з усього світу, а також всі бажаючі підтримати Україну.

Loading...

Коли святкують День вишиванки

У Дня вишиванки немає в Україні фіксованої дати. Щорічно його святкування припадає на третій четвер травня. Колективи, сім’ї змагаються за звання кращих у своїх вишиванках. Ці патріотичні змагання почалися в 2014 році, коли вперше провели всеукраїнський фотоконкурс «Моя сім’я в вишиванці». Організаторам свята надсилали фотографії не тільки з міст і сіл України, а й з 8 країн світу: Канади, США, Італії, Німеччини, Франції, Росії, Румунії, Португалії. У день вишиванки в Україні вишитій одягом прикрашають навіть пам’ятники. Так, в 2016 році вишиті сорочки приміряли на себе скульптура Либеді і засновники Києва на Майдані Незалежності. Тематичним декором у вигляді стрічок з червоно-чорними візерунками, гуцульськими мотивами прикрашають машини, будинки, домашніх улюбленців, валізи і сумки.

Як відзначити День вишиванки

Традиційно в День вишиванки треба зробити сімейне фото в вишитому вбранні. Для цього потрібно заздалегідь підготувати вишиванки для сім’ї і підібрати локацію. Це може бути сад на дачі, музей під відкритим небом або просто прогулянка по місту. Можна провести флешмоб. Наприклад, зняти коротке відео, в традиційному вбранні і викласти в соцмережі, а також найкраще зустріти свято з родичами.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про вихідних, святах і просто пам’ятні дати, які українцям принесе останній місяць весни. У травні ми відзначатимемо День пам’яті і примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, День Матері, День Героїв та інші свята.

Джерело: Народна Правда
загрузка...