Озвучено вражаючі втрати України від запуску “Північного потоку-2”: рахунок піде на мільярди

Озвучено вражаючі втрати України від запуску “Північного потоку-2”: рахунок піде на мільярди
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Закордонна правда/Новини/Політична правда

Запуск російського газопроводу “Північний потік-2” призведе до втрати Україною 5-6 млрд доларів щорічно. Ця сума включає в себе прямі і непрямі втрати, у разі припинення транзиту через територію нашої країни.

Loading...

Таку думку озвучив глава Оператору ГТС Сергій Макогон, передає ExPro.

За його словами, залишається розраховувати тільки на санкції, які зможуть зупинити будівництво “Північного потоку-2”, оскільки все ще немає компромісного варіанту, який був би вигідний Україні.

“1,5 млрд доларів ми заробляємо на транзиті. Якщо газ піде через “Північний потік-2”, у нас він автоматично подорожчає, так як вартість транспортування з Німеччини буде дорожчою. Це ще близько 2-3 млрд доларів втрат для економіки. Крім того, додаткові субсидії, оскільки газ подорожчає. Я оцінюю прямі і непрямі втрати України від запуску “Північного потоку-2″ в 5-6 млрд доларів на рік”, – стверджує Макогон.

Крім того, у разі запуску газопроводу і зупинки транзиту по Україні газ подорожчає приблизно на 50 доларів за тисячу кубометрів, оскільки вартість транспортування в Україну зросте.

А у разі зростання цін на газ – виростуть ціни на весь український промисловий експорт.

Нагадаємо, будівельні роботи на німецькому ділянці газопроводу «Північний потік-2» поки заблоковані.

Як ми вже розповідали раніше, російський газопровід «Північний потік-2» планують добудувати в 2021 році, проте точної дати введення в експлуатацію поки немає.

Джерело: Народна Правда
загрузка...