Військовим пенсіонерам зробили роз’яснення щодо перерахунку пенсій

Військовим пенсіонерам зробили роз’яснення щодо перерахунку пенсій
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Затягування перерахунку пенсій військовим пенсіонерам відбувається через “радянський закон”, який передбачає ручний режим процедури перерахунку.

Про це розповів в інтерв’ю виданню “Гордон” екс-міністр соцполітики Андрій Рева, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Радянський закон, в рамках якого йде перерахунок військових пенсій затягує процес на півтора місяця. Складаються спеціальні повідомлення в Міноборони, МВС та інші силові відомства. На підставі постанови вони повинні зареєструвати накази про підвищення окладів працівникам. Потім за списками з Пенсійного фонду по кожній посаді необхідно дати довідку про розмір грошового забезпечення. І потім в Пенсійному фонді кожну справу перераховують вручну. Така процедура, яка дожила з радянських часів до наших днів, пояснив міністр.

При цьому Рева виступає за диференціювання пенсій військовим. Але з 12 відомств цю ідею підтримали лише в СБУ. Іншим відомствам вона не подобається. Але інакше прозорий перехід до диференціювання неможливий, впевнений міністр.

На сьогодні пенсії військових однакові, а пропонується зробити пенсії тим, хто служив на передовій, в два-три рази вище. Однак це не сподобається тим, хто служив в тилу, і вони чекають перерахунку в ручному режимі. У разі прийняття закону, терміни скоротилися б до одного тижня, підкреслив Рева.

Нагадаємо, екс-міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що військові пенсіонери зможуть отримати подвійну надбавку до пенсії. Перший етап підвищення пенсій військовим пенсіонерам буде проведено  “заднім числом” – виплати збільшили з 1 січня 2018 року.

За розрахунками фахівців Мінсоцполітики, середнє підвищення пенсій силовикам становитиме 1500 грн, або 62% від їхньої нинішньої середньої пенсії (2420 грн), яка тепер навіть нижча, аніж у цивільних. Воно торкнеться майже 550 тис. військових пенсіонерів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...