Медики назвали найлегший спосіб витягти кліща

Медики назвали найлегший спосіб витягти кліща
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Потепління викликало активізацію кліщів, які шукають їжу після затяжних холодів.

Про це розповіли ” ТСН.Ранок”.

Loading...

“Найчастіше кліщі осідають в пахових, пахвових ділянках, під вушками, у дівчат – під бюстгальтером. Тобто він йде, тут є перешкода – і він починає пити кров. Вони дуже терплячі, можуть сидіти в траві від п’яти до 10 років не є , а чекати зустрічі саме з вами “, – розповів Віктор Сидоренко, столичний хірург.

Медики назвали найлегший спосіб витягти кліща

Медики радять українцям не намагатися здерти з себе кліща і не експериментувати з народними методами. Краще обережно, щоб не роздавити, витягнути кліща, розкручуючи в одну сторону.

“Екзодовие кліщі є переносниками багатьох вірусних захворювань, але зараз в Києві ми реєструємо випадки зараження такою хворобою, як хвороба Лайма або екзодово-кліщовий бореліоз. З січня по квітень включно в цьому році в нашую лабораторію особливо небезпечних звернулися 92 людини. Це кияни , які зазнали нападу кліщів “, – розповіла завідуюча паразитологічної лабораторії Київського міського лабораторного центру МОЗ України Тетяна Харкун.

Перші прояви хвороби Лайма дуже схожі на симптоми звичайного грипу: лихоманка, підвищена температура, загальна слабкість, біль у суглобах. Тому в разі укусу кліща звертатися до медиків слід обов’язково, щоб уникнути розвитку небезпечної хвороби. Без надання допомоги виникнуть ускладнення з боку центральної нервової і серцево-судинної системи.

Джерело: Народна Правда