Медики назвали перші ознаки цукрового діабету

Медики назвали перші ознаки цукрового діабету
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Діабет – це захворювання, яке впливає на здатність організму виробляти інсулін або реагувати на нього. В результаті рівень цукру в крові сильно зростає. Варто розуміти, що Залишена без лікування хвороба Не тільки Знижує якість життя, але ще і скорочує її тривалість.

Саме тому так важливо прислухатися до свого організму і своєчасно реагувати на зміни в ньому, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ukr.media .

Loading...

Загострена спрага і часте сечовипускання
Гостре почуття спраги і постійна необхідність відвідати туалет є Найбільш поширеними симптомами діабету. Під час хвороби нирки не можуть Вобр надлишки цукру. В результаті він виявляється в сечі і починає виштовхувати рідини з тканин організму. Середньостатистична людина мочиться близько семи разів на день. Кількість сечовипускань від чотирьох до десяти теж можна вважати нормальним. Якщо ж частота сечовипускань різко зросла саме останнім часом, вам слід замислитися.

Загострення голод
Загострення апетиту в поєднанні з гострою спрагою і частим сечовипусканням становить характерну картину для діабетика. Якщо організм НЕ виробляє достатньо інсуліну або не реагує на нього належним чином, людина бути не може превратить їжу в глюкозу, яку клітини вживають як джерело енергії. Це призводить до загострено відчуття голоду, Який не проходить і після їжі. Навпаки, вживання їжі тільки погіршує ситуацію.

втома
Ще одним поширеним ознакою діабету є постійна втома, оскільки в клітинах немає достатньої кількості глюкози для виробництва енергії. Зневоднення, викликане постійним сечовипусканням, тільки погіршує ситуацію.

розмитий зір
Якщо розмитий зір НЕ вказує на серйозну проблему з очима, воно, як правило, виявляється ранньою ознакою діабету. Симптом проявляється через те, що очне яблуко опухає і змінює форму. В результаті очі гірше фокусуються, все починає здаватися розмитими і нечіткими. Зазвичай ці зміни оборотні, якщо рівень цукру в крові стабілізується завдяки лікуванню. Якщо ж діабет залишити без уваги, такий симптом може привести до сліпоти.

Безпричинна втрата ваги
Якщо людина починає втрачати вагу, слід насторожиться. Так як тіло НЕ вживає глюкозу як джерело енергії при діабеті, він починає спалювати жир і м’язи. Це і призводить до падіння ваги. Зневоднення теж може бути передумовою раптової втрати маси тіла, так як організм позбавлятися від рідин при прискореного сечовипускання. Різке зниження ваги зазвичай є ознакою діабету першого типу, але і при другому цей симптом можливий.

свербляча шкіра
Коли надмірна кількість цукру залишає організм з сечею, тканини організму позбавляються води. Шкіра може страждати від цього в першу чергу. Сухість шкіри призведе до сверблячки. Ще однією розповсюдженою причиною свербіння є грибкова інфекція, яка є поширеною проблемою у людей з діабетом.

Повільне загоєння ран
Подряпини і порізи, які занадто повільно гояться, можуть бути симптомом діабету. Високий рівень цукру в крові не тільки призводить до запалення, але ще і погіршує циркуляцію крові. В результаті пошкоджені ділянки шкіри НЕ відновлюються з нормальною швидкістю. Особливо це стосується ніг. Поширеною ситуацією для пацієнтів з діабетом є виникнення ран на ногах, що ведуть до більш серйозних проблем.

Темні плями на шкірі
Оніміння, поколювання або біль в руках або ногах – досить поширені ознаки діабету, оскільки високий рівень цукру в крові призводить до погіршення циркуляції крові, що, в свою чергу, викликає пошкодження нервів. Кінцівки найбільше віддалені від серця, тому вони і страждають першими.

Нагадаємо, міжнародне дослідження підтвердив позитивну роль харчових джерел здорових жирів для профілактики діабету 2-го типу .

Раніше дієтологи назвали найкорисніші продукти для лікування багатьох поширених серед українців хвороб: раку і діабету.

Джерело: Народна Правда
загрузка...