Ринок землі: скільки коштуватиме ділянка, чи продаватимуть їх іноземцям

Ринок землі: скільки коштуватиме ділянка, чи продаватимуть їх іноземцям
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Ринок землі в Україні повинні відкрити влітку, зараз активно проводиться підготовка до цієї події. Досі навколо цієї теми не вщухають дискусії, українців хвилюють кілька питань: чи будуть продавати землю іноземцям, скільки коштуватиме ділянка.

Loading...

Як повідомлялося раніше, законом передбачено, що з 1 липня 2021 право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України. Крім того, з 1 січня 2024 таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати в 10000 гектарів землі. При цьому заборонений буде продаж державних та комунальних земель.

Вирішити питання, чи продавати землю іноземцям, повинні самі українці в ході референдуму. Опитування вже показують, що українці не підтримують ідею надання іноземцям права купувати в Україні землі сільськогосподарського призначення. 79% опитаних виступають проти надання іноземцям права купувати в Україні землі.

“24 канал” пише , що тим, хто орендує землю і має договір з власником території, який це підтверджує, хвилюватися не варто. Дія договору оренди не припиняється після продажу земельної ділянки. Закон передбачає, що перехід прав та обов’язків буде відбуватися автоматично в державних реєстрах і не потребуватиме додаткових дій з боку орендаря. До того ж він має переважне право придбання земельної ділянки.

В середньому вартість гектара коливається від 1 до 1,5 тисячі доларів. Ціна буде залежати від місця розташування ділянки та її стану, зокрема родючості. Прогнозують, що вартість з роками зростатиме.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...