У Держприкордонслужбі заявили, що “Стіна” вздовж кордону з РФ готова на 50%

У Держприкордонслужбі заявили, що “Стіна” вздовж кордону з РФ готова на 50%
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Реалізації проекту “Стіна” на сьогоднішній день виконано на 51,4%. Проект був анонсований ще в 2014 році і завершити роботи планували в 2018-му, проте неодноразово план переносився.

Loading...

Про це заявили в Державній прикордонній службі України. Для подальшої роботи необхідні додаткові мільярди гривень, хоча вже призвело до значних втрат для державного бюджету.

Так, Державна аудиторська служба встановила, що посадовим особам Державної прикордонної служби знадобилося майже п’ять років для підготовки законопроектів, що дозволяють звільнити прикордонні війська від відшкодування втрат лісогосподарського та сільськогосподарського виробництва через облаштування кордону.

“Повільна розробка необхідних законів зумовила покриття за рахунок держави протягом 2018-2019 років втрат господарств на суму майже 10 млн грн. І це при тому, що Чернігівська, Сумська, Харківська та Луганська облдержадміністрації протягом 2015-2016 років повинні були безоплатно передати 15 земельних ділянок для розміщення відділів прикордонної служби. Однак таких заходів не зробили”, – зазначено в повідомленні.

У Держприкордонслужбі заявили, що “Стіна” вздовж кордону з РФ готова на 50%

В адміністрації Державної прикордонної служби не відповіли, чому були допущені такі втрати з бюджету.

Так, в 2020 році ДПС направила до заінтересованим центральним органам виконавчої влади проект розпорядження Кабміну про внесення змін до Плану заходів щодо “Стіни”, яким передбачалося завершення будівництва на кордоні з Росією в 2025 році.

У документі служба просила збільшити обсяг фінансування на 4,5 млрд грн, хоча на момент його подачі фактично вже було витрачено 1,7 млрд грн.

Якщо проект розпорядження буде затверджений, будівництво “Стіни” розтягнеться на 10 років, а його вартість для бюджету України складе 6,2 млрд грн.

Як ми вже розповідали раніше, Дмитро Кулеба заявив, що насправді Росія не відвела свої війська від українського кордону. За його словами, дії Росії не можна назвати відведенням військ.

Одночасно з цим, додав він, потрібно готуватися до можливої атаки і агресії Росії – зміцнювати ЗСУ .

Джерело: Народна Правда