У МОЗ готуються до нової хвилі епідемії коронавірусу

У МОЗ готуються до нової хвилі епідемії коронавірусу
Автор Марія Петренко в Карантин в Україні/Новини/Соціальна правда

У Міністерстві охорони здоров’я України очікують нову хвилю епідемії коронавірусу в осінньо-зимовий період. Саме на цей час припадає сезон грипу та грипоподібних захворювань.

Loading...

Про це головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів журналістам 15 травня.

“Підйом захворюваності збігається за часом з сезоном грипу та грипоподібних захворювань. В Україні так складається, що жовтень-листопад йде перший зростання, лютий-березень – друге. У цьому році коронавірус у нас повністю збігся з цими хвилями. Ми робимо все, щоб уникнути цієї хвилі, зокрема завдяки вакцинації “, – сказав Ляшко.

При цьому він допустив, що нова хвиля може виникнути і раніше, якщо будуть відбуватися і активно поширюватися нові мутації коронавируса.

Відзначимо, зараз в Україні дев’ять регіонів вже відповідають “зеленій” зоні по відсотку від епідемічного порогу Київ, Вінницька, Закарпатська, Київська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Хмельницька та Чернігівська області.

У Черкаській області 14 травня було перевищено коефіцієнт виявлення випадків інфікування. Цей показник досяг рівня “помаранчевої” зони епідеміологічної небезпеки.

Раніше повідомлялося, що вся країна може перейти в “зелену” зону, якщо не менше 13 регіонів будуть показувати менше 50% від епідпорогу захворюваності на грип та ГРВІ, а коефіцієнт виявлення інфікування по всій країні буде менше 5%.

Як ми вже розповідали раніше, МОЗ оновив карантинні зони, Донецьку область перевели в «помаранчеву» зону, а Черкаську – в «жовту».

Джерело: Народна Правда
загрузка...