Чи треба робити друге щеплення від COVID-19, якщо захворіли після першого

Чи треба робити друге щеплення від COVID-19, якщо захворіли після першого
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Якщо ви захворіли на COVID-19 після першої дози вакцини, другу треба вводити обов’язково, але тільки після повного одужання.

Про це повідомила сімейний лікар Віра Олещенко, пише Україна 24.

Loading...

“У таких випадках потрібно відразу після того, як одужали, вакцинуватися повторно, за всіма рекомендаціями ВООЗ. Це дасть дуже агресивний і хороший імунітет”, – пояснила Олещенко.

Лікар також додала, що ВООЗ не рекомендує здавати тесту на антитіла ані до, ані після вакцинації: “Якщо ви все-таки вирішили перевірити дію, то потрібно перевіряти на 30-40-й день після вакцинації. Але цього робити не потрібно, перше введення вакцини може не дати відповіді. Ми повинні розуміти, що вакцинація не є 100% захистом. Щоб зберегти нерви і не засмучуватися, краще не робити “.

Нагадаємо, в Євросоюзі виявили можливий зв’язок між препаратом і вкрай рідкісними ускладненнями у вакцинованих вакциною Johnson & Johnson.

Тим часом в Ізраїлі закрили останні два лікарняних відділення для пацієнтів з коронавирусной хворобою COVID-19. Вони працювали в медцентрах в Хадері і Тверії. Відділення в лікарнях закрили у зв’язку з тим, що перестали надходити нові пацієнти – рівень зараження COVID-19 в країні знизився до 0,3%.

 

Джерело: Народна Правда