Ізраїль та ХАМАС святкують перемир’я: що відбувається на вулицях

Ізраїль та ХАМАС святкують перемир’я: що відбувається на вулицях
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

О 2 годині ночі 21 травня почало діяти перемир’я між Ізраїлем і палестинським ісламістським рухом ХАМАС.

Як відомо, рух ХАМАС погодився на перемир’я з Ізраїлем за посередництвом Каїра (Єгипет).

Постанову про припинення вогню ізраїльські чиновники схвалили після пропозиції прем’єр-міністра країни Біньяміна Нетаньяху. При цьому в Палестині заявили, що одного припинення вогню недостатньо, щоб вирішити конфлікт з Ізраїлем. Нагадаємо, ХАМАС вимагав, щоб Ізраїль вивів своїх силовиків з мечеті аль-Акса, і дозволив вільний доступ до неї. Також ХАМАС вимагав припинити виселення жителів району Шейх-Джаррах.

“Бійня, агресія, напади припиняться. Це добре, що палестинський народ, а це більше двох мільйонів чоловік, зможе заснути, знаючи, що завтрашній день буде світліше. Але цього недостатньо, цього зовсім недостатньо”, – заявив палестинський міністр закордонних справ Ріяд аль -Малікі, передає Voice of America.

За його словами, проблеми, які привели до ескалації конфлікту, залишилися не вирішеними.

 Після оголошення перемир’я в секторі Газа і на західному березі річки Йордан люди вийшли на вулиці, щоб відсвяткувати. Також святкували араби – громадяни Ізраїлю.

Як відреагував захід

Президент США Джо Байден пообіцяв допомогти ЦАХАЛ (Армія оборони Ізраїлю) з перехоплювачами ракет для системи “Залізний купол”, а також допомогти відновити сектор Газа.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш привітав угоду про припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС: “Я дякую Єгипет і Катар за зусилля, вжиті в тісній координації з ООН з тим, щоб допомогти відновити спокій в Газі та Ізраїлі. Я закликаю всі сторони дотримуватися режиму припинення вогню “.

Нагадаємо, Єгипет і раніше пропонував укласти перемир’я, але відмовлявся саме ХАМАС.

Як повідомлялося раніше, в ніч на 20 травня Армія оборони Ізраїлю атакувала кілька цілей в секторі Газа, серед них – будинок екс-міністра юстиції і склад зброї, який був розташований в ньому. Також ЦАХАЛ знищила об’єкт військової інфраструктури в будинку одного з командирів бойового крила ХАМАС Ашрафа аль-Джабрі в Хан-Юнісі.

Джерело: Народна Правда