США і ЄС закликають зупинити польоти над Білоруссю через затримання Романа Протасевича

США і ЄС закликають зупинити польоти над Білоруссю через затримання Романа Протасевича
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

США і ЄС закликають зупинити польоти над Білоруссю після затримання колишнього головного редактора Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича.

Нагадаємо, 23 травня в аеропорту Мінська після екстреної посадки літака, який летів з Афін до Вільнюса, були затримані Роман Протасевич і його дівчина – Софія Сапега. Літак компанії Ryanair здійснив аварійну посадку в Національному аеропорту Мінська після режисерувати сигналу про замінування. Роман Протасевич є колишнім головним редактором Telegram-каналу Nexta, який повідомляв про протести в Білорусі після президентських виборів. Протасевич був змушений до Польщі через переслідування з боку білоруських спецслужб. Влада звинувачує його в умисних діях, спрямованих на збудження соціальної ворожнечі за ознакою професійної приналежності, організації масових заворушень, організації групових действіі̆, що грубо порушують громадський порядок.

Зараз США і ЄС закликають припинити польоти над Білоруссю.

“До проведення розслідування ми закликаємо відсторонити Білорусь від організації і ввести заборону на всі польоти над Білоруссю, включаючи польоти в країну і з неї … Використання винищувачів для перехоплення цивільного рейсу Ryanair є актом піратства … Цей безрозсудний вчинок піддавав пасажирів і екіпаж смертельної небезпеки “, – йдеться в заяві голови комітету у закордонних справах Сенату Конгресу США Роберта Менендес.

Документ підтримали США, Великобританія, Німеччина, Ірландія, Латвія, Литва, Польща і Чехія.

Як повідомляє Еўрарадиё, деякі авіакомпанії вже вирішили уникати повітряного простору Білорусі, не чекаючи офіційних заборон. Як мінімум два рейси авіакомпанії AirBaltic (Рига-Одеса і Рига-Тбілісі) облітають Білорусь.

Нагадаємо, народний депутат України Євген Шевченко виключений з фракції «Слуга народу». Відповідне рішення прийнято більшістю голосів. Напередодні Шевченко провів зустріч з главою Білорусі Олександром Лукашенко. Після цього в Білорусі оприлюднили відео, де Лукашенко каже: «Виявляється, є в Україні люди, які поважають Білорусь». Також відомо, що Шевченко схвально поставився до затримання засновника Nexta Романа Протасевича.

Джерело: Народна Правда