“Від заборони польотів постраждає в першу чергу Україна”: Білорусь направила до Києва ноту протесту

”Від заборони польотів постраждає в першу чергу Україна”: Білорусь направила до Києва ноту протесту
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Посольство Республіки Білорусь направило в Міністерство закордонних справ України ноту протесту після заборони польотів.

В офіційній заяві посольства йдеться, що інцидент з рейсом Ryanair і затриманням журналіста Романа Протасевича не має жодного відношення до України: “Увага зовнішньополітичного відомства України звернута на те, що дане нічим не обгрунтоване рішення України виглядає особливо абсурдним”.

Там також згадали випадок 21 жовтня 2016 року, коли “за рішенням України літак авіакомпанії «Белавіа», що здійснював рейс за маршрутом Київ-Мінськ, був повернутий українською стороною в київський аеропорт «Жуляни» під загрозою застосування бойової авіації”:

“Не дивлячись на обурливий і недружній характер дій України щодо білоруського пасажирського авіалайнера білоруська сторона не припиняла авіасполучення з Україною”.

У Посольстві впевнені, що збитки від заборони на авіасполучення понесе в першу чергу сама Україна і українці:

“Авіаційна блокада, організована Україною, не дозволить громадянам Республіки Білорусь в повній мірі скористатися рекреаційним потенціалом України у розпал туристичного сезону. Значно зросте і вартість подорожей в Україну в зв’язку з необхідністю використання для перельотів альтернативних аеропортів. Довідково: у 2020 році через білоруські пункти пропуску в Україну в’їхало 360 754 громадян України і 301688 громадян Республіки Білорусь, виїхало з України в Республіку Білорусь – 359669 громадян України і 308 427 громадян Республіки Білорусь. У січні – травні 2021 років через білоруські пункти пропуску в Україну в’їхало 46177 громадян України і 30400 громадян Республіки Білорусь, виїхало з України в Республіку Білорусь 50469 громадян України і 32136 громадян Республіки Білорусь “.

У Білорусі також додали, що в 2019 році авіакомпанія «Бєлавіа» заплатила українській стороні за польоти на регулярних рейсах в повітряному сполученні між країнами і обслуговування в аеропортах України 14 млн. доларів США.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив , що заборона на авіасполучення завдасть економічного удару по Білорусі, а Україні, навпаки, може принести невеликий прибуток – авіакомпанії з Європи та світу будуть пролітати над Україною і платити транзитні кошти нашій державі.

Напередодні Міністерстві закордонних справ Польщі прокоментували дивне відео з Романом Протасевичем, яке опублікували державні ЗМІ Білорусі. Заступник голови МЗС Польщі Павел Яблоньскі заявив , що засновника Telegram-каналу Nexta б’ють в білоруській в’язниці.

Джерело: Народна Правда