Колишній заступник Черновецького Анатолій Голубченко рейдерить приватний бізнес

Колишній заступник Черновецького Анатолій Голубченко рейдерить приватний бізнес
Автор Желізняк Олександр в Новини/Публікації

З часів Леоніда Черновецького в Києві змінилося п’ять голів КМДА, однак люди з його команди як і раніше мають вплив. До нашої редакції звернулися представники приватного підприємства ТОВ «ММ ЛТД»: колишній заступник Черновецького і головний столичний «прихватизатор» Анатолій Голубченко намагається прибрати до рук законну ділянку компанії, яка опинилася в центрі його земельних володінь.

Проблемне сусідство

Компанія «ММ ЛТД» працює з 1993 року, спеціалізується на оренді нерухомості. Володіє невеликою земельною ділянку в селі Гореничі Києво-Святошинського району та розташованим на ній будинком, який здає в оренду. Орендарі і помітили активний інтерес третіх осіб до ділянки. Як розповів Денис Штронда, протягом декількох місяців щодня від 2 до 5 разів на територію залітають дрони і ведуть відеозйомку. Періодично до будинку, частину якого орендує Штронда, приходять невідомі: задають питання, цікавляться власником, площею ділянки і будинку. «Багато разів було таке, що якісь люди в масках ночами перелазили через паркан, ходили по території. Кілька разів нам зламали огорожу», – розповідає сусідка Штронди Кароліна Авріченко.

Чим зумовлений такий інтерес і чим примітна ділянка? Сусідством. Справа в тому що земля і будинок «ММ ЛТД» розташовані акуратно по центру латифундії сімейства Голубченко, яка простягається на 4 га. Земля записана на дружину – Олену Голубченко. Ділянку в Гореничах вона отримала в 2006 році – на початку каденції Черновецького. В який тоді спосіб він роздавав землю своїм, широко відомо. Примітно, що інформацію про власність «підтягує» держземкадастр. Голубченко спеціально не вносить ці землі до реєстру нерухомості, щоб не довелося «світити» документи, на підставі яких Голубченко отримав право власності. У такому випадку всі могли б переконатися в тому, що 4 га в Гореничах – самозахоплення, «узаконений» корупційним рішенням адміністрації.

Колишній заступник Черновецького Анатолій Голубченко рейдерить приватний бізнес

Візуалізація даних Держземкадастру

 

Рейдернуть руками адвоката

Сімейство Голубченко не турбується про законність своєї «власності», а ось чужа ділянка посередині їх пригнічує, як більмо на оці. Краща в селі земля, на якій посмів влаштуватися хтось, крім людини Черновецького – непорядок. Власність «ММ ЛТД» вирішили рейдернути, але спершу спробували «домовитися». На компанію вийшов адвокат Сергій Андрощук. До речі, ліцензію він отримав в 2006 році, як і Голубченко землю.

Колишній заступник Черновецького Анатолій Голубченко рейдерить приватний бізнес

Адвокат Сергій Андрощук

 

На підприємстві кажуть: адвокат не став ходити навколо і відразу виклав карти. Він прямо сказав, що працює на Олену Голубченко і за солідний гонорар допоможе їй рейдернутьи ділянку, якщо ТОВ «ММ ЛТД» добровільно не відмовиться від своєї власності. Тоді підприємство обійдеться «малою кров’ю» і продовжить працювати, але подалі від Гореничі.

Керівники фірми цей варіант відкинули і у відповідь отримали від Сергія Андрощука несподівану пропозицію: укласти договір про надання компанії його адвокатських послуг. Тобто, спочатку цей адвокат «злив» всю інформацію про своїх клієнтів їх опонентам, а потім ще й спробував впихнути їм же свої послуги. Якщо Голубченки налаштовані і далі порушувати закон і красти землю, їм варто змінити юридичну крило – на нинішньому і до в’язниці недалеко.

 

Непомірний апетит

Олексій Голубченко, хоч з 2014 року і поступився позиціями, але впливу не втратив. Він не просто один з найбагатших людей Києва, а й має певну політичну вагу. Взяти хоча б президента РФ Путіна, з яким у сім’ї Голубченко теплі взаємини. Господар Кремля неодноразово обідав і вечеряв в елітному ресторані Олени Голубченко «Егоїст». Як цей заклад виявився в її руках? Як і ще щонайменше 12 інших столичних ресторанів, віджатих у законних власників Анатолієм Голубченко – другою людиною в Києві після Черновецького, а точніше, руками його дружини. Також, редакція з’ясувала, що Олена Голубченко володіє величезною кількістю підприємств, деякими з них керує. Серед фірм такі відомі, як ТОВ «Київ Антик», ТОВ «Кабукі», ТОВ «Олівець», ТОВ «Блокнот», ТОВ «Сі Бриз», ТОВ «Марко Поло», ТОВ «Здоровий Егоїзм», ТОВ «Нова Хвиля 2005 ».

Колишній заступник Черновецького Анатолій Голубченко рейдерить приватний бізнес

Віп-гості в ресторані Голубченко

 

До наших днів багато розслідувань і публікаціїй не дожили – Голубченко щедро платив за «чистку» інтернету. Однак кияни пам’ятають, як він захоплював під ресторан на Печерську весь тротуар, влаштовував переділ МАФів, рейдерив гольф-центр, дерибанив бюджет і наживав незліченну стан, постійно перебуваючи на державній службі. Починаючи з 1991 року він був держслужбовцем: очолював Держкомітет з металургії та промисловості, був заступником міністра в профільному міністерстві, віце-прем’єром і народним депутатом. З 2006 року і до втечі Януковича займав керівні пости в КМДА. Вже через рік роботи в команді Черновецького журналісти знайшли у Голубченко елітний замок з червоної цегли в котеджному містечку «Золоті ворота» по сусідству з Конча-Заспою. Будинок на 800 квадратних метрів і 0,75 гектара землі. Українська правда з’ясувала, спочатку під будинком було 20 соток, проте з часом підприємливий Голубченко «понадкушував» землі сусідів і приєднав до своєї. «Про маєток Голубченко в “Золотих воротах” ходять легенди – на цій території розбитий критий басейн на 50 метрів з дахом, який розсувається. Крім того, всі жителі цього містечка мають вихід на річку Козинка», – писала УП.

 

Сімейний “бізнес”

Зі збережених в інтернеті публікацій дізнаємося і про елітну квартиру на Липках, і про «Бентлі» в гаражі. І це – станом на 2007-2008 роки. Скільки Голубченко нажив після? Багато, і не тільки для себе. Один з його синів став власником найбільших мисливських угідь під Києвом. Любов до жорстокості – це у них, мабуть, сімейне. «Слово «полювання» добре знайоме екс-заступнику КМДА Анатолію Голубченку. Завжди скромний на людях «чиновник в кепці» раніше був співвласником ТОВ «Українські лови». У 2012 році воно отримало в користування від Київоблради більше 20 тисяч гектарів між Таращею і Богуславом, поблизу с річкою Рось. Нині «Українськими ловами» розпоряджаються син Голубченко Артем і сім’я давнього бізнес-партнера Голубченко – Романа Коренбліта», – повідомляло Слідство.Інфо .

Крім того, Артем Голубченко фігурував в брудних схемах Фонду держмайна щодо держзакупівлі через фірми-прокладки. Це встановили розслідувачі проекту «Наші гроші» . Багато з схем злочинного клану Голубченко журналісти розкрили тільки після перемоги Євромайдану. Анатолій, Олена і Артем Голубченко – люди, які звикли забирати собі все, що сподобається. Будь-то ресторан, угіддя площею в три Чернігова або сусідську земельну ділянку в кілька соток. Справжні масштаби топ-корупції Києва на старті 2000-х і злочинні схеми клану Голубченко тільки належить з’ясувати. Наша редакція цим займеться. Конфлікт в Гореничах довів: навіть через 7 років після відставки схеми Голубченко працюють і приносять йому ще більше грошей.

Автор: Олександр Желізняк

Джерело: Народна Правда