Лукашенко заявив, що Протасевич воював на Донбасі в складі “Азова”

Лукашенко заявив, що Протасевич воював на Донбасі в складі “Азова”
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вперше прокоментував інцидент з літаком Ryanair в Мінську, з якого зняли засновника телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича і його дівчину.

Лукашенко заявив, що Захід почав “душити” Білорусь і наступна на черзі Росія.

Loading...

“Як ми і прогнозували, наші недоброзичливці ззовні, так і всередині країни, змінили методи атаки на державу. Вони переступили безліч червоних ліній, перейшли межі здорового глузду і людської моралі”, – цитує президента “Страна”.

Він також заявив, що загрози про бомбу прийшли на пошту зі Швейцарії:

“Як ми повинні були вчинити на тлі каскаду” мінування “з IP-адрес Польщі? Ми діяли цілком законно. Літак розгорнули біля БелАЕС. А якби раптом Системи безпеки АЕС були переведені в режим повної бойової готовності?”.

Лукашенко стверджує, що екіпаж радився з господарями літака і аеропортом у Вільнюсі, але прийняв рішення приземлитися в Мінську.

Інформацію про те, що пілота змусили сісти за допомогою винищувачів МіГ-29 він назвав брехнею.

Окремо він заявив, що Роман Протасевич “вбивав людей у братській Україні”. Таким чином він повторив інформацію державних ЗМІ Білорусі, які напередодні раптово повідомили, що засновник NEXTA воював у складі полку Азов на Донбасі:

“Нехай західні захисники дадуть відповідь: на які спецслужби працювали двоє затриманих? Хто платив подонку, який вбивав людей у братській Україні? За свої злочини відповість кожен. Це справа часу. Вони хотіли вбити нас, але скільки б сотень тисяч загинуло, якби ми не вистояли? “.

Відзначимо, вчора в білоруському сегменті інтернету раптово стали поширювати інформацію про те, що в 2014 році Роман Протасевич брав участь в бойових діях на Донбасі. Нібито він вступив в полк “Азов”, де пройшов спецпідготовку зі стрільби з вогнепальної зброї, рукопашного бою, диверсійно-підривної роботи і штурмовим діям. Наприклад, телеканал СТВ повідомляв, що в 2015 році Протасевич був заступником командира зв’язку другої  ударно-штурмової роти. Також в мережі розповсюджували обкладинку газети “Азова” – “Чорне сонце” за липень 2015 року, на якій нібито зображено Протасевича.

Журналіст міжнародної групи розслідувачів Bellingcat Олексій Кузьменко перевірив фотографію , виявилося, що обкладинку редагували, пропускали через фільтр, але маніпуляції, застосовані до фото відповідають тому, як оброблялися інші обкладинки “Чорного сонця” в той час. Журналіст також пише, що за версією України, Протасевич був з “Азовом” в якості журналіста.

Лукашенко заявив, що Протасевич воював на Донбасі в складі “Азова”

У Міністерстві закордонних справ Польщі прокоментували дивне відео з Романом Протасевичем, яке опублікували державні ЗМІ Білорусі. Заступник голови МЗС Польщі Павел Яблоньскі заявив , що засновника Telegram-каналу Nexta б’ють в білоруській в’язниці.

Дівчину колишнього головного редактора телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича, громадянку Росії Софію Сапегу, заарештували на два місяці в Білорусі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...