Небезпека зберігається, і вона буде довготривалою: Муженко оцінив ймовірність вторгнення Росії

Небезпека зберігається, і вона буде довготривалою: Муженко оцінив ймовірність вторгнення Росії
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Навесні Росія накопичувала свої війська і техніку на кордоні з Україною з метою перш за все залякати Україну і світове співтовариство. Зараз Кремль вивів частково лише особовий склад, техніка залишилася. Очільник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко вважає, що загострення носитиме циклічний характер.

Про це він зазначив в інтерв’ю “Апострофу”.

Loading...

“Це все сплановано з метою отримання певних преференцій на переговорах або, можливо, якогось особливого ставлення до керівництва РФ. Це одне. Друге – протестувати реакцію світової спільноти, наших партнерів, нашого військово-політичного керівництва, військового командування на цю загрозу. Перевірити свої плани, перевірити свої тимчасові показники. Коли була негативна реакція світової спільноти, відчувалася згуртованість українського народу перед загрозою такої агресії, Росія зробила крок назад, заявивши про відвід військ “, – заявив Муженко.

Він додав, що частково особовий склад, можливо, і відведено, але техніка залишилася.

“Було дано основний посил. Міністр оборони РФ Шойгу, коли була задача на повернення частини військ на місця постійної дислокації, говорив, що частина техніки тих військових частин, які братимуть участь в навчаннях” Захід-2021 “, залишиться. Дійсно, ця техніка залишилася на тих базах, які були розгорнуті Росією в період 2015-2018 років, де були сформовані нові сполуки “, – сказав генерал.

За його словами, це все говорить про те, що небезпека зберігається, і вона буде довготривалою.

“Вважаю, що загострення матиме циклічну особливість”, – зазначив Муженко.

Як повідомлялося раніше, проросійські бойовики на окупованому Донбасі отримали велику партію нового озброєння і боєприпасів. Окупанти завезли їх через неконтрольовані ділянки державного кордону України.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров напередодні заявив , що не визнає Росію стороною конфлікту на Донбасі, звинувачуючи Україну в тому, що вона «переводить стрілки». Лавров также заявив , що якщо Україна хоче повернути під свій контроль Донбас, Київ повинен послідовно дотримуватися Мінські угоди.

Джерело: Народна Правда
загрузка...