Пенсіонерів, які продають овочі з власних ділянок, хочуть обкласти податком

Пенсіонерів, які продають овочі з власних ділянок, хочуть обкласти податком
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українців, які вирощують і продають овочі на ділянці розміром понад 0,5 га, хочуть змусити платити податки. Зараз такі правила діють тільки для тих, хто володіє ділянками площею від 2 га.

Про це йдеться в матеріалі Економічної правди.

У разі прийняття цих змін при реалізації продуктів, вирощених на ділянці понад 50 соток, треба буде подавати щорічну податкову декларацію, а з доходів платити 18% податку на доходи, 1,5% військового збору.

“Для багатьох українців, особливо в селах, земля – ​​додаткове джерело доходів. Пенсіонери часто торгують на ринках вирощеними на власних присадибних ділянках овочами, ягодами і фруктами. Законодавство не вимагає від них платити податки за більшістю таких доходів. Однак все може змінитися” , – йдеться в публікації.

Як повідомив раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль, в Україні можуть підвищити податки для окремих галузей. Загальне навантаження, яке стосується фізичних осіб, малого та середнього бізнесу, переглядати не планують.

Також повідомлялося про те, що в Україні планують збільшити частину податків і акцизів для додаткового отримання бюджетом близько 60 млрд грн. Податкові зміни торкнуться тютюнової галузі, великих промислових виробників, ринку палива.

Джерело: Народна Правда