Україна заборонила імпорт електроенергії з Білорусі та Росії

Україна заборонила імпорт електроенергії з Білорусі та Росії
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, заборонила до 1 жовтня імпорт електроенергії з держав, які не є членами Енергетичного Співтовариства – з Росії та Білорусі.


Про це повідомив під час засідання глава регуляторного органу Валерій Тарасюк, передає «Інтерфакс-Україна».

Loading...

За його словами, таке рішення було прийнято з ініціативи міністра енергетики Германа Галущенка. Тарасюк не виключив, що Нацкомісія продовжить заборону на імпорт і після 1 жовтня.

За словами глави НКРЕКУ, при ухваленні рішення регуляторний орган керувався балансом інтересів держави, споживачів і ліцензіатів.

«Теоретично припинення імпорту як ринкового механізму може призводити до зловживань і маніпуляцій на ринку. А з технічної точки зору разом з “Укренерго” і Міненергетики ми дійшли висновку, що повинні спільно моніторити стан підготовки до осінньо-зимового періоду, стан накопичення вугілля. Як бачимо на прикладі цієї зими, імпорт був необхідний», – зазначив Тарасюк.

Як повідомлялося раніше, в Україні з 1 липня можуть підвищити вартість електроенергії. Зараз в Україні діє тариф – 1,68 грн за кіловат. Але, як зазначили в Міненерго, з 1 липня він зміниться і буде відрізнятися в різних областях країни. Наприклад, в Київській і Дніпропетровській областях ціна буде стартувати від 2,60 до 2,96 грн за кіловат. Зате в Івано-Франківській і Луганській областях – від 3,70 до 4 грн за кіловат.

Українці витрачають на оплату комунальних послуг в опалювальний сезон 42% сукупного щомісячного доходу.

Вартість газу за місяць вже в червні може бути встановлена в межах 12 грн за куб м.

Джерело: Народна Правда
загрузка...