Пілотам Ryanair повідомили про бомбу за півгодини до того, як на пошту мінського аеропорту прийшли “погрози” ХАМАС

Пілотам Ryanair повідомили про бомбу за півгодини до того, як на пошту мінського аеропорту прийшли “погрози” ХАМАС
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Президент Білорусі Олександр Лукашенко напередодні вперше прокоментував інцидент з літаком Ryanair в Мінську, з якого зняли засновника телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича і його дівчину. Він заявив, що повідомлення про мінування надійшло в Афіни, Мінськ і Вільнюс одночасно, але після того, як білоруські диспетчери передали інформацію про бомбу пілотам Ryanair, було прийнято рішення посадити літак в Мінську. Однак, як з’ясувалося, загрози від ХАМАС на пошту надійшли пізніше, ніж пілотам Ryanair повідомили про бомбу.

Про це йдеться в розслідуванні центру «Досьє», яке проводили спільно з виданнями The Daily Beast і Der Spiegel. Виданням вдалося отримати і проаналізувати копію електронного листа, відправленого «представником ХАМАС» в мінський аеропорт. З нього випливає, що білоруські диспетчери повідомили пілотам Ryanair про мінування літака на 27 хвилин раніше, ніж самі отримали повідомлення про бомбу.

Loading...

23 травня о 12:25 дня за київським часом на електронну пошту адміністрації «Литовських аеропортів» надійшов лист із загрозою вибуху бомби на борту літака рейсу FR4978, відправлений з адреси [email protected] У ньому повідомлялося наступне: «Ми, солдати ХАМАС, вимагаємо, щоб Ізраїль припинив вогонь в секторі Газа. Ми вимагаємо, щоб ЄС відмовився від підтримки Ізраїлю в цій війні. Відомо, що учасники Дельфійського економічного форуму повертаються додому 23 травня рейсом FR4978. В цей літак закладена бомба. Якщо ви не виконаєте наші вимоги, бомба вибухне 23 травня над Вільнюсом. Аллаху Акбар”.

О 12:30 літак увійшов в повітряний простір Білорусі. Як випливає зі стенограми переговорів диспетчерів з пілотами Ryanair, в ту ж хвилину білоруська сторона поінформувала екіпаж про передбачувану загрозу вибуху. О 12:33 диспетчер повідомив пілоту про те, що лист з повідомленням про бомбу був відправлений  відразу в кілька аеропортів. Розслідувачі пишуть, що на той момент листа від «терористів» отримали тільки «Литовські аеропорти». Грецьке управління цивільної авіації заявило, що в афінський аеропорт лист із загрозою про бомбу не приходило.

О 12:47 літак змінив курс і полетів у бік Мінська. В офіційній заяві Управління авіації Мінтрансу Білорусі не розкриваються подробиці про час отримання електронного листа, проте «Досьє» з’ясувало, що копія листа від користувача Ahmed Yurlanov прийшла на електронну пошту Національного аеропорту Мінська ([email protected]) о 12:57 дня по білоруському часу.

Цікаво, що і сам ХАМАС вже спростував причетність до відправки листа і заявив, що не вдається до подібних методів. Важливо також і те, що в Газі в цей час вже був оголошений режим припинення вогню.

Нагадаємо, Лукашенко також звинуватив відразу кілька країн, в тому числі і Україна, в тому, що вони нібито відмовилися приймати літак Ryanair після повідомлення про закладену бомбу.

23 травня в аеропорту Мінська після екстреної посадки літака, який летів з Афін до Вільнюса, були затримані Роман Протасевич і його дівчина – Софія Сапега. Роман Протасевич є колишнім головним редактором Telegram-каналу Nexta, який повідомляв про протести в Білорусі після президентських виборів. Протасевич був змушений до Польщі через переслідування з боку білоруських спецслужб.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...