Україна більше не може використовувати Мінськ як переговорний майданчик по Донбасу, – Кравчук

Україна більше не може використовувати Мінськ як переговорний майданчик по Донбасу, – Кравчук
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Мінськ більше не можна використовувати як переговорний майданчик по Донбасу.

Таку заяву в ефірі телеканалу Україна зробив глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук:

“У нас не буде вже рейсів в Білорусь, ми не зможемо навіть туди потрапити. Таким чином, з огляду на ситуацію, що склалася, диктаторську поведінку, яку демонструє самопроголошений президент Білорусі Лукашенко, зрозуміло, що ми не можемо навіть розглядати питання про точку обговорення – мінський майданчик. Ми обов’язково будемо шукати новий майданчик”.

Кравчук додав, що Україна буде звертатися до всіх сторін переговорів з питанням про пошук нового місця, в першу чергу – до ОБСЄ.

Нагадаємо, 23 травня в аеропорту Мінська після екстреної посадки літака, який летів з Афін до Вільнюса, були затримані Роман Протасевич і його дівчина – Софія Сапега. Роман Протасевич є колишнім головним редактором Telegram-каналу Nexta, який повідомляв про протести в Білорусі після президентських виборів. Протасевич був змушений до Польщі через переслідування з боку білоруських спецслужб.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко напередодні вперше прокоментував інцидент з літаком Ryanair в Мінську. Він заявив, що повідомлення про мінування надійшло в Афіни, Мінськ і Вільнюс одночасно, але після того, як білоруські диспетчери передали інформацію про бомбу пілотам Ryanair, було прийнято рішення посадити літак в Мінську. Однак, як з’ясувалося, загрози від ХАМАС на пошту надійшли пізніше, ніж пілотам Ryanair повідомили про бомбу.

Джерело: Народна Правда