В “ЛНР” завели справу на Протасевича: у чому його звинувачують

В “ЛНР” завели справу на Протасевича: у чому його звинувачують
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

У так званій “ЛНР” завели справу по відношенню білоруського опозиційного журналіста Романа Протасевича, якого затримали в Мінську.

“Генпрокуратура” бойовиків звинувачує його в участі в бойових діях на Донбасі в складі полку Національної гвардії України “Азов”.

Loading...

Так, бойовики “ЛНР” підкреслюють, що вважають цей український підрозділ “терористичним”, передає Інтерфакс.

За їхньою версією, влітку 2014 року Роман Протасевич нібито добровільно вступив до лав “Азову” і до зими 2015 року воював на Донбасі. Також на Донбасі він нібито займав посаду заступника командира зв’язку у другій ударно-штурмовій роті.

“Протасевич Роман Дмитрович, застосовуючи важке озброєння (гармати МТ-12, гаубиці Д-30, міномети, зенітні установки), здійснив ряд особливо тяжких злочинів, у  здійсненні обстрілів населених пунктів “ДНР”. Це спричинило загибель і поранення мирних громадян, руйнування і пошкодження цивільної інфраструктури”, – стверджують в “генпрокуратурі ЛНР”.

Раніше, екс-командир “Азова” Андрій Білецький підтвердив, що Протасевич знаходився з його підрозділом на Донбасі, проте він працював виключно як журналіст.

Як ми вже розповідали раніше, дівчину колишнього головного редактора телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича, громадянку Росії Софію Сапегу, заарештували на два місяці в Білорусі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...