29 травня в Україні: яке сьогодні свято та прикмети

Іменини 29 травня: Олександр, Аркадій, Георгій, Модест, Микола, Петро, Федір, Муза, Єфрем

29 травня в Україні: яке сьогодні свято та прикмети
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

29 травня православна церква вшановує пам’ять Преподобного Феодора Освяченого. Також у цей день відзначається: Всесвітній день здорового травлення та Міжнародний день миротворців ООН.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Преподобний Феодор Освячений

Він походив з Єгипту і був сином заможних і знатних батьків-християн. У ньому рано проявилося прагнення до чернечого життя, і в 14 років Феодор таємно пішов з дому і оселився в одному з монастирів. Почувши про преподобного Пахомія Великого, він запалився бажанням побачити подвижника. Преподобний Пахомій з добротою прийняв юнака і залишив у своїй обителі, де Феодор швидко досяг успіху в усіх чернечих подвигах.

Після смерті Пахомія святий Феодор керував Тавенніським монастирем, а пізніше став на чолі всіх Фіваїдських обителей. Він прославився святістю життя і даром чудотворінь. Спочив Преподобний Феодор у глибокій старості, у 368 році.

У народі Феодора прозвали Житником, оскільки його свято вважалося останнім днем, що підходить для посіву ярових.

Прикмети на 29 травня

  • Якщо до Житнику зацвіла горобина – встановиться тепло і холодів вже не буде.
  • Якщо 29 травня триває дощ і чути квакання жаб у водоймах – погода скоро налагодиться.
  • На озерах з’явилося латаття – до стійкого літнього тепла.
  • 29 травня гримить грім – буде хороший урожай зерна.
  • Ластівки в день Житника на гнізда сідають – червень буде спекотним, якщо пташки продовжують грати в повітрі – перший місяць літа буде дощовим.

Церковний календар на червень підказує, що в першому місяці літа православні християни відзначатимуть Трійцю — одне з дванадцяти головних церковних свят, оскільки прославляє Пресвяту Трійцю – Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого.

На початку червня вже можна висаджувати у відкритий грунт розсаду помідорів, огірків, кабачків, капусти, кавунів і динь — допоможе визначитися з правильною датою для цього місячний посівний календар на червень.

 

Джерело: Народна Правда