Правозахисники заявили, що Іран залякував родичів жертв авіакатастрофи МАУ

Правозахисники заявили, що Іран залякував родичів жертв авіакатастрофи МАУ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Іранські служби безпеки вдавалися до затримань родичів жертв авіакатастрофи МАУ , допитам і залякуванням.

Про це йдеться в звіті Human Rights Watch.

З жовтня 2020 року по січень 2021 року правозахисники розмовляли з 31 родичем жертв авіакатастрофи і людьми, які знають, як іранська влада ставилися до членів сімей загиблих. 16 родичів загиблих заявили, що співробітники іранських спецслужб погрозами змушували їх не спілкуватися з іноземними ЗМІ або стежили за тими, хто відвідував місця поховань жертв авіакатастрофи.

Правозахисники констатують, що їх залякували.

Як повідомлялося раніше, суд канадської провінції Онтаріо визнала катастрофу літака Boeing 737 української авіакомпанії МАУ в Ірані умисним терактом. Таке рішення суд прийняв, слухаючи справу про цивільний позов від чотирьох сімей загиблих пасажирів.

Нагадаємо, 8 січня 2020 року літак рейсу PS752 Міжнародних авіаліній України був збитий двома іранськими військовими ракетами класу «земля-повітря» у районі Тегерана. В результаті загинули 176 осіб. Серед загиблих були громадяни Ірану, Канади, України, Швеції, Великобританії та Афганістану.

Версія про те, що літак був збитий, з’явилася практично в той же день після катастрофи . Ракети були випущені з зенітного ракетного комплексу «Тор», який був розроблений в СРСР, а пізніше модернізований в РФ.

22 грудня Іран офіційно заявив , що український літак «Міжнародних авіаліній України» був вражений зенітною ракетою через людську помилку.

Джерело: Народна Правда