У Миколаєві через суд намагаються скасувати регіональний статус російської мови

У Миколаєві через суд намагаються скасувати регіональний статус російської мови
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Миколаївська обласна прокуратура звернулася до Миколаївського окружного адміністративного суду з проханням скасувати регіональний статус російської мови в Миколаєві. Прокуратура просить визнати недійсним рішення міськради від 21 серпня 2012 року №19/4.

Loading...

Подробиці розповів мовної омбудсмен Тарас Кремінь на своїй сторінці в Facebook.

Напередодні Миколаївська міська рада на своєму засіданні відмовилася скасувати регіональний статус російської мови.

“Оскільки рішення ради від 21.08.2012 №19/4 зараз є чинним, обласною прокуратурою, з метою визнання його протиправним та недійсним, до Миколаївського окружного адміністративного суду направлено відповідну позовну заяву”, – йдеться в листі прокуратури.

За словами омбудсмена, депутати міськради “неодноразово ігнорували питання скасування цього рішення”, хоча повинні були скасувати регіональний статус російської мови в протягом шести місяців з моменту вступу в силу закону про мову.

“У зв’язку з цим я двічі звертався в ОГПУ забезпечити його скасування в судовому порядку. Сподіваюся, що Миколаївський адмінсуд нарешті скасує це ганебне антиконституційне рішення”, – додав Кремень.

На сьогоднішній день, регіональний статус російської мови, діє на території Дніпропетровської та Луганської обласних рад, Білгородського міської та районної рад Одеської області, Волоківскої, Тарасівецької, Прутської, Велікобудскої і Острицкій сільських рад Закарпатської області.

Як ми вже розповідали раніше, Харківський окружний адміністративний суд скасував регіональний статус російської мови в Харкові. Так, рішення міської ради, яке було ухвалена 20 серпня 2012 року визнано протиправним.

А колишній прес-секретар президента Володимира Зеленського Юлія Мендель вважає, що Україні потрібно демонополізувати російську мову.

Джерело: Народна Правда
загрузка...