Єврокомісія пропонує звільнити вакцинованих людей від тестів на COVID-19

Єврокомісія пропонує звільнити вакцинованих людей від тестів на COVID-19
Автор Марія Петренко в Закордонна правда/Коронавірус/Новини

Європейська комісія (ЄК) запропонувала оновити рекомендацію Ради ЄС для того, щоб власники сертифікату про вакцинацію від COVID-19, були звільнені від здачі тестів на наявність інфекції і карантину.

Loading...

Про це розповів член ЄК з питань юстиції Дідьє Рейндерс, в ході прес-конференції в Брюсселі.

“Що стосується цифрового сертифікату COVID, (Євро) парламент і Рада (ЄС) досягли угоди по важливому принципу: коли у вас є такий сертифікат, ви не повинні піддаватися додатковим обмеженням, якщо тільки це не є необхідним з метою забезпечення громадської охорони здоров’я”, – сказав Рейндерс.

“Ми пропонуємо не вимагати ані тестів, ані карантинів для поїздок осіб, які пройшли повну вакцинацію або вилікувалися від цього захворювання. Така практика вже існує в багатьох державах-членах ЄС. І це не повинно залежати від вашого місця призначення або відправлення”, – додав він .

За словами єврочиновника, повністю вакцинованими від COVID можуть вважатися люди на 14-й день після отримання другої дози вакцини. У цьому випадку також маються на увазі препарати, які схвалені Європейським агентством лікарських засобів (EMA). Також звільнення від обмежень має охоплювати всіх хто одужав, та отримав одну дозу двухдозової вакцини.

Також ЄК запропонувала оновити загальні критерії для визначення зон ризику і ввести механізм “екстреного гальмування” для вирішення проблем, пов’язаних з поширенням нових штамів коронавируса, які можуть викликати стурбованість.

Також Єврокомісія надала роз’яснення щодо подорожей невакцинованих або тих, хто не перехворів COVID-19 з різних зон епідеміологічної небезпеки Євросоюзу. До тих, хто виїжджає з “зелених” зон не застосовуються ніякі обмеження. Від мандрівників з “помаранчевих” зон держави-члени можуть вимагати пройти тест перед від’їздом (експрес-тест на антиген або ПЛР).

ЄК запропонувала встановити стандартний період дії для тестів на коронавірус: 72 години для ПЛР-тестів і 48 годин – для експрес-тестів на антигени.

Як ми вже розповідали раніше, показники епідемії COVID-19 в Україні повернулися на рівень вересня 2020 року, і спостерігається позитивна динаміка захворюваності.

Тим часом, в центрах вакцинації від COVID-19 , які на вихідних працювали в Києві, Одесі та Львові, за два дні зробили 4 849 щеплень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...