ОККО труїть українців канцерогеном: дослідження виявило триразове перевищення вмісту бензолу в бензині «А-95»

ОККО труїть українців канцерогеном: дослідження виявило триразове перевищення вмісту бензолу в бензині «А-95»
Автор Желізняк Олександр в Публікації

Автомобільне співтовариство CarPoint в рамках дослідження якості палива на популярних АЗС України виявило критичний вміст найтоксичнішої речовини в бензині «А-95», що реалізується мережею ОККО.

CarPoint вирішив провести аналіз у зв’язку з появою в ЗМІ безлічі публікацій про продаж неякісного бензину і дизпалива на заправках країни. І хоча багато такі повідомлення мають маніпулятивний і замовний характер, проблема існує: за різними оцінками, до 20% бензину в Україні – контрафакт. Найчастіше такий бензин містить заборонені законом речовини і сполуки, які завдають непоправної шкоди здоров’ю людей, екології та автомобілів. «Бодяга» продається нелегально – в обхід фіскальних процедур і відрахування податків до держбюджету. Як пояснюють в CarPoint, дослідження обумовлено актуальністю і масштабами цієї проблеми.

Першою під перевірку потрапила мережа ОККО (бренд належить концерну «Галнафтогаз»). Результати першого ж аналізу шокували. Лабораторія виявила в бензині марки «А-95» надтоксичний бензол: при нормі 1% його зміст в бензині ОККО досягає 3,09%.

ОККО труїть українців канцерогеном: дослідження виявило триразове перевищення вмісту бензолу в бензині «А-95»

Бензол (C6H6) – легкозаймиста безбарвна рідина. Не можна ігнорувати шкоду, яку ця токсична речовина завдає водіям і пішоходам. Вихлопи бензолу мають небезпечні окиси, які вражають легені і накопичуються в організмі. Він небезпечний для слизової, шкірних покривів, дихальних шляхів, нервової системи і легенів. Бензол – найнебезпечніший канцероген. Його вплив на людину може привести до раку крові і кровотворних органів. Пари бензолу викликають запаморочення і можуть привести до втрати свідомості. Вдихання повітря з високим вмістом бензолу може призвести до смерті.

У співтоваристві CarPoint закликають керівників ОККО і контролюючі органи припинити ігнорувати факт продажу небезпечного бензину і захистити мільйони українців від впливу смертельно небезпечної речовини.

Джерело: Народна Правда