Союзна держава між Росією і Білоруссю стане загрозою для України, – Зеленський

Союзна держава між Росією і Білоруссю стане загрозою для України, – Зеленський
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Союзна держава між Росією і Білоруссю стане загрозою для України, адже посилене партнерство Москви і Мінська чинитиме тиск на Київ.

Таку заяву в інтерв’ю виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung зробив президент Володимир Зеленський.

Loading...

Він зазначив, що фактичне об’єднання двох держав інтегрує їх оборонне співробітництво:

“Ми спостерігаємо за тим, як Росія і Білорусь наполегливо співпрацюють один з одним. Вони можуть включити туди оборону, і тоді ці країни зможуть чинити на нас серйозний тиск”.

Він підкреслив, що сьогодні спостерігається дуже небезпечна ситуація в Білорусі на північному кордоні України, де “знаходиться армія під командуванням білоруського режиму”.

Зеленський вважає, що Росія може отримати контроль над білоруськими збройними силами: “З цього боку ми теж бачимо небезпеки для себе – аж до реальної союзної держави між Росією і Білоруссю”.

Як відомо, договір про створення союзної держави був підписаний ще в 1999 році. В силу він вступив у 2000 після обміну ратифікаційними грамотами між і. о. президента РФ Володимиром Путіним (на той момент) і главою Білорусі Олександром Лукашенком. В кінці 2019-го країни затвердили дорожню карту більш поглибленої інтеграції Білорусі в складі союзної держави.

Білорусь ввела режим особливих ліцензій на українські товари. Обмеження торкнуться наступних товарів: кондитерські вироби, шоколад, соки, пиво, плити ДСП і ДВП, шпалери, туалетний папір і упаковка, цегла, керамічна плитка, скляні ампули, сільгосптехніка для посіву, пральні машини і меблі.

Білорусь може тимчасово припинити поставки бензину А-95, незважаючи на це Україна здатна замісити імпорт, а також наростити випуск на власних заводах.

Джерело: Народна Правда
загрузка...