Туреччина повернула обов’язковий ПЛР-тест на COVID-19 для українців

Туреччина повернула обов’язковий ПЛР-тест на COVID-19 для українців
Автор Марія Петренко в Закордонна правда/Коронавірус/Новини

Туреччина повернула вимогу наявності негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19 для пасажирів з України, яке було скасовано 15 травня. Рішення було прийнято сьогодні, 1 червня.

Loading...

Подробиці опубліковані на сайті МЗС України.

“З 01.06.2021 року Туреччина вводить обов’язкову наявність негативного ПЛР-тесту COVID-19 при перетині кордону для осіб, що прямують з України”, – зазначено в повідомленні.

Так, 1 червня пасажирам з України дозволили вилетіти до Туреччини без ПЛР-тестів на коронавірус, проте вже з 2 червня будуть застосовані нові правила.

Тепер перед вильотом до Туреччини потрібно здати ПЛР-тест, з моменту його здачі і до перетину кордону має пройти не більше 72 годин. Також існує альтернативний варіант – експрес-тест на антиген COVID-19, його термін дії – 48 годин.

Чи не здавати тест на COVID-19 можуть ті, хто пройшов повний курс вакцинації від коронавірусу, має документальне підтвердження цього і з моменту отримання другого щеплення пройшло не менше 14 днів. Також не здавати тест можна особам, які перехворіли COVID-19 протягом останніх 6 місяців і мають довідку про це.

“Влада Туреччини проводитиме вибіркове ПЛР-тестування на коронавірус пасажирів. Після того, як у людини візьмуть зразок, йому дозволять продовжити поїздку. Якщо тест покаже позитивний результат, тобто наявність коронавірусу в організмі, мандрівника лікуватимуть по протоколу МОЗ Туреччини” , – зазначено на сайті міністерства.

Звільнено від тестування на COVID-19:

  • пасажири, які прямують з пересадкою в аеропортах Туреччини в треті країни,
  • екіпажі літаків.

Дані правила будуть діяти до 30 червня включно.

“З 1 липня 2020 введений в’їзд за умови обов’язкової наявності страхового полісу на COVID 19, який можна придбати онлайн, у туроператора, при придбанні авіаквитків, а також безпосередньо в аеропорту Туреччини після прибуття”, – нагадали в МЗС.

Як ми вже розповідали раніше, Австрія в рамках відновлення міжнародних поїздок вирішила скасувати карантин для туристів. Влада країни оприлюднила список з 34 країн, проте Україна в ньому немає.

Тим часом, уряд Канади продовжив заборону на необов’язкові поїздки в країну. Обмеження діятимуть як мінімум до 21 червня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...