Депутати знову планують підвищити пенсійний вік в Україні

Депутати знову планують підвищити пенсійний вік в Україні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Пенсійний вік в Україні знову хочуть підвищити. Відповідний законопроект №5566 у Верховну Раду внесли депутати з фракції “Слуга народу”.

У документі йдеться про намір з 1 січня 2023 року збільшувати пенсійний вік на один місяць на рік. Зазначене збільшення підніме пенсійний вік до 2035 року на один рік – до 61 року.

У той же час законопроектом запропоновано зменшення пенсійного віку на 6 місяців при народженні дитини та догляду за ним до шести річного віку. Зменшення пенсійного віку для жінок застосовується за кожну дитину, але при цьому він не може бути знижений більш ніж на три роки.

У пояснювальній записці говориться, що необхідність прийняття зазначеного законопроекту обумовлена нормами міжнародного права, в тому числі і аналітикою законодавства країн членів Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та Азії. Депутати зазначають, що в багатьох країнах пенсійний вік становить 65 років, і його хочуть збільшити до 67 років.

Нагадаємо, президента України Володимира Зеленського просять повернути пенсійний вік для жінок на рівні до 55 років (так було до початку пенсійної реформи). Українці скаржаться, що зараз жінок вже не беруть на роботу після 40 років.

Прожитковий мінімум в Україні можуть підвищити , але на пересічних українцях це ніяк не позначиться, адже депутати також пропонують відв’язати від прожиткового мінімуму соціальні виплати.

Джерело: Народна Правда