Кабмін скасував обов’язковий переказ виплат пенсії на картки

Кабмін скасував обов’язковий переказ виплат пенсії на картки
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Кабінет міністрів України скасував обов’язковий перевод виплати пенсії та соціальної допомоги на карткові рахунки з вересня 2021 року. Тепер “Укрпошта” буде доставляти виплати до 2023 року.

Loading...

Подробиці рішення опубліковані на офіційному сайті оператора поштового зв’язку.

Основна причина, по якій ініціативу відклали на два роки, – неготовність банківської інфраструктури та систематичне закриття банківських відділень.

Так, на сьогоднішній день, банкомати є лише у 4% міст України, відповідно, 13 млн українців не мають доступу, а отже і можливості користуватися банківськими послугами.

“У той час як Укрпошта покриває 100% населених пунктів і може надати в тому числі і фінансові послуги всім без винятку українцям”, – заявили в компанії.

На даний момент, пенсію за допомогою листонош отримує близько 3,5 млн українців.

“До 2023 року доставку пенсій як і раніше готівкою і додому, здійснюватимуть листоноші і відділення Укрпошти. Впевнений, за цей час буде розроблена механіка, яка спростить доставку пенсій, але при цьому не створить проблем для пенсіонерів. Тому що поки пропозиція їхати в карантин і оплачувати дорогу до райцентру, щоб зняти гроші з картки, виглядає як частина проблеми, а не рішення”, – зазначив генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смілянський.

Як ми вже розповідали раніше, пенсійний вік в Україні знову хочуть підвищити. Відповідний законопроект №5566 у Верховну Раду внесли депутати з фракції «Слуга народу».

Також нагадуємо, українці, яким у 2022 році буде 60 років, і які матимуть менше 29 років стажу, вже не зможуть піти на пенсію. Їм доведеться працювати до 63 або 65 років.

Джерело: Народна Правда
загрузка...