Лукашенко помстився Україні за зупинку авіасполучення з Білоруссю

Лукашенко помстився Україні за зупинку авіасполучення з Білоруссю
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Білорусь має намір звернутися до Ради ICAO для оцінки дій України та інших держав, які заборонили використовувати свої повітряні простори літакам білоруських авіакомпаній.

Про це заявили в Міністерстві транспорту Білорусі, пише Белта.

У відомстві вважають, що Україна порушила положення Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року і угоди між урядами Білорусі та України про повітряне сполучення 1995 року. Дані угоди забороняють дискримінацію іноземних повітряних суден за національною ознакою:

“Дане обмеження, що завдає шкоди білоруській авіакомпанії Белавиа і особам, які користуються її послугами, було введено без попередніх переговорів для врегулювання можливих розбіжностей, що також є порушенням Україною своїх міжнародно-правових зобов’язань щодо Білорусі”.

Більш того, в Міністерстві транспорту натякнули, що літакам, які здійснюють міжнародні рейси, небезпечно літати в повітряному просторі України. У департаменті нагадали про катастрофу літака авіакомпанії Malaysia Airlines, який в 2014 році збили бойовики над Донбасом:

“Виникають сумніви в достатності забезпечення Україною безпеки польотів і авіаційної безпеки, а також в її об’єктивності і неполітизованості в оцінках стосовно Білорусі. В зв’язку з цим авіаційна влада Білорусі не радить іноземним авіаперевізникам використовувати повітряний простір України”.

Нагадаємо, 26 травня Україна припинила авіасполучення з Білоруссю.

Білорусь може тимчасово припинити поставки бензину А-95.

Білорусь ввела режим особливих ліцензій на українські товари. Обмеження торкнуться наступних товарів: кондитерські вироби, шоколад, соки, пиво, плити ДСП і ДВП, шпалери, туалетний папір і упаковка, цегла, керамічна плитка, скляні ампули, сільгосптехніка для посіву, пральні машини і меблі.

Джерело: Народна Правда