Справа Протасевича: Лукашенко заявив про сприяння бойовикам “ЛНР”

Справа Протасевича: Лукашенко заявив про сприяння бойовикам “ЛНР”
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Глава Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що сприятиме терористам “ЛНР”, які напередодні відкрили справу на білоруського журналіста Романа Протасевича. Лукашенко стверджує, що  сприятиме представникам невизнаної республіки в отриманні свідчень від Протасевича.

Крім того, як повідомляє телеканал “Білорусь 1”, Лукашенко заявив, що Протасевичу може загрожувати страта за участь у військових діях на Донбасі.

“Є нюанс. На Донбасі порушено кримінальну справу на цього персонажа. Я про це нагадав президенту Путіну і сказав, що якщо будуть питання до них – ласкаво просимо до нас, задайте їм питання. Тому що людей вбивали вони там, на Донбасі”, – заявив він.

Лукашенко також додав, що Протасевич і сам в момент екстреної посадки літака знав, що йому загрожує в разі доведення провини:

“Він кричав екіпажу, що йому загрожує смертна кара, а наші журналісти виправдовували, що у нас не передбачена за такою статтею (тероризм, – прим. Ред) смертна кара, а 15 років. Але він знав, що говорив. Він розумів, що там, на південному сході України йому можуть бути пред’явлені претензії – і це вже зовсім інша ситуація “.

Як повідомлялося раніше, один із засновників Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич переведений в СІЗО КДБ в Мінську. Там також знаходиться його дівчина, росіянка Софія Сапега.

Напередодні Олександр Лукашенко заявив , що Роман Протасевич брав участь в бойових діях на Донбасі. Нібито він вступив в полк «Азов», де пройшов спецпідготовку зі стрільби з вогнепальної зброї, рукопашного бою, диверсійно-підривної роботи і штурмовим діям.

Джерело: Народна Правда