Стало відомо, кому продадуть Ощадбанк

Стало відомо, кому продадуть Ощадбанк
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Кабінет міністрів і глава податкового комітету Данило Гетманцев зареєстрували законопроекти №5542 і №5542-1 – вони пропонують зробити Ощадбанк учасником Фонду гарантування вкладів, що в свою чергу дозволить розпочати процедуру його приватизації.

Документи опубліковані на сайті Верховної Ради.

Loading...

В інтерв’ю Finclub заступник голови НБУ Юрій Гелетей відзначав, що продаж Ощадбанку залежить від його участі в Фонді гарантування вкладів:

“Для Ощадбанку ключовим є продовження співпраці з ЄБРР, але для цього треба виконати ряд попередніх заходів з української сторони, а саме членство Ощадбанку в Фонді гарантування вкладів”.

Пояснимо, Фонд гарантування вкладів – це фонд, в який майже усі банки регулярно роблять внески, і в разі банкрутства фінустанови з фонду повертають гроші вкладникам. Гарантована сума вкладу суму до 200 тисяч гривень.

Як відомо, Ощадбанк не платить внески в ФГВЛ. Гарантом того, що його вкладники отримають гроші назад, виступає держава.

“Обозреватель” пише , що Ощадбанку вже знайшли покупця. Йдеться про входження в капітал в розмірі близько 20%, тобто контрольний пакет акції як мінімум перший час буде залишатися в руках держави. Покупець частки – Європейський банк реконструкції та розвитку. ЄБРР знаходиться на стадії обговорення з українською владою інвестицій, які повинні прискорити приватизацію в найближчі роки.

Нагадаємо, ПриватБанк незабаром можуть приватизувати – процедура передбачена стратегією розвитку банківського сектора від 2018 року, зниження частки держави в банківському секторі передбачено і в меморандумі з МВФ.

Як повідомляли раніше експерти, гарантії ФГВФО (200 тис. грн, які повернуть вкладникам навіть в разі закриття фінустанови) не відміняються при зміні власника, а входження в капітал іноземного акціонера відкриває нові можливості для банку, спрощує доступ до міжнародних ринків капіталу. Зрештою, це валюта, яка заходить в країну з метою покупки акцій.

Джерело: Народна Правда
загрузка...