В Україні підвищать прожитковий мінімум, але українці змін не відчують

В Україні підвищать прожитковий мінімум, але українці змін не відчують
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Прожитковий мінімум в Україні можуть підвищити. Відповідний законопроект №3515 зареєструвала глава профільного комітету, нардеп від “Слуги народу” Галина Третьякова.

Документ в першому читанні 2 червня вже підтримали 253 народних депутата. За новими правилами прожитковий мінімум повинен бути не менше 40% середньої зарплати. Якщо українці в середньому заробляють 13,5 тисячі гривень, прожитковий мінімум повинен бути на рівні 5,4 тисячі гривень.

Однак експерти попереджають, що на пересічних українцях це ніяк не позначиться. Незважаючи на те, що за цим рішенням в два рази повинні вирости пенсії, депутати пропонують відв’язати від прожиткового мінімуму соціальні виплати.

Також відомо, що документ пропонує прибрати із закону норму, згідно з якою мінімальна зарплата не може бути менше, ніж прожитковий мінімум. Тепер же мінімальний посадовий оклад для підприємств небюджетної форми повинен становити не менше 50% мінімалки, а ось для бюджетників, прокурорів, антикорупціонерів, військовослужбовців і чиновників рішення про те, скільки платити, буде приймати Кабмін.

Як повідомлялося раніше, середня зарплата штатних працівників за січень-квітень 2021 року зросла на 19,8% (у порівнянні з відповідним періодом попереднього року), зараз вона становить 13 013 гривень.

Ціни на продукти в Україні і Польщі практично однакові, при цьому поляки витрачають на їжу не більше 20% доходу (заробітна плата там набагато вище).

Джерело: Народна Правда