Колективний імунітет від COVID-19 в Україні створять перехворілі: несподівана думка медика

Колективний імунітет від COVID-19 в Україні створять перехворілі: несподівана думка медика
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

В Україні колективний імунітет від COVID-19 сформується за рахунок людей, які перехворіли коронавірусом, а не за рахунок вакцинованих, оскільки їх число ще вкрай невелике.

Loading...

Таку думку озвучив лікар-імунолог Андрій Волянський, передає “Україна 24“.

“На сьогодні ми вакцинували лише близько мільйона доз. Це не просто мало, це мізерно мало. Ми рухаємося до природного захисту суспільства значно швидше, ніж за допомогою вакцинації … Ця кількість вакцинованих не бере участі в створенні колективного захисту суспільства. Це важливо для вакцинованих, тому що вакцинація рятує їх від захворювання і від абсолютно реальної смерті. Але не вносить свій внесок у створення колективного захисту, тому що, умовно кажучи, сьогодні 40% вже перехворіли і мають природний захист, і всього лише 2,5% вакциновані однією дозою”, – вважає лікар.

На його думку, ситуація на сьогоднішній день, виглядає “безумовно, погано, тому що ми втрачаємо життя, на цьому шляху створення природного захисту багато смертельних втрат”.

“Наприклад, в Ізраїлі або Великобританії вже створено колективний захист, в тому числі і завдяки вакцинації, і епідемія практично зупинена”, – додав він.

Раніше Володимир Зеленський зажадав від Кабміну збільшити темпи вакцинації, щоб до 24 серпня більшість українців, які потребують щеплення від COVID-19, отримали вакцину.

Як ми вже розповідали раніше, ЄС схвалив відкриття кордонів для туристів з третіх країн, які вакцинувалися від COVID-19.

Крім того, Польща планує почати вакцинацію від COVID-19 українців, як тільки країна отримає необхідні дози. Робити щеплення українцям, які їдуть в цю країну працювати, планують препаратом Johnson & Johnson прямо на кордоні при в’їзді.

Джерело: Народна Правда