Українці заповнять нульові декларації: в Раді прийняли рішення

Українці заповнять нульові декларації: в Раді прийняли рішення
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №5155, з пакету законопроектів, яким пропонується податкова амністія.

В Україні в період з 1 липня 2021 року по 1 липня 2022 проведуть одноразове декларування активів фізосіб. Українці повідомлять податковій про квартири, автомобілі, земельні ділянки, банківські рахунки і акції. Про походження цих доходів питати не будуть – в цьому і полягає суть амністії. Але якщо за наявне у володінні майно не були сплачені податки, доведеться заплатити.

В Україні введуть «нульову» декларацію: кому і скільки доведеться платити

За відповідну пропозицію проголосували 255 народних депутатів (в основному “Слуги народу”).

Документ, як пише “Обозреватель” передбачає цілий ряд нововведень:

Збір з такого декларування буде визначатися за такими ставками: 5% по валютних цінностей та активів, розміщених на рахунках в банках в Україні, 9% по валютних цінностей, розміщених за кордоном, 2,5% за вартістю державних облігацій України, придбаних декларантом в період з 1 січня 2021 до 20 червня 2022. 

Також члени комітету обговорили законопроект про внесення зміни до статті “Про валюті і валютні операції” в зв’язку з внесенням змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом введення добровільного декларування фізособами належних їм активів і сплати одноразового збору в бюджет ( №5155). За результатами розгляду Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект.

Джерело: Народна Правда