В Україні почали блокувати рахунки “ФОПів” через борги по комуналці

В Україні почали блокувати рахунки “ФОПів” через борги по комуналці
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні через борги по комуналці блокують рахунки фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Про це йдеться в матеріалі UBR.

Loading...

Автор статті наводить відразу кілька прикладів. Так, з такою проблемою зіткнулася українська підприємниця, яка працює в сфері торгівлі. Вона подала заявку в “Дію” на отримання “карантинної” компенсації бізнесу в розмірі 8 тис. грн. Вона зареєстрована як фізична особа-підприємець.

Отримати обіцяну урядом суму вона не змогла, адже система знайшла у неї багатотисячні борги по комуналці за місцем прописки в іншому місті. Там вона давно вже не живе і не знала, що її рідні не платили за комунальні послуги. В результаті їй заблокували рахунки і карти “ФОП”.

Підприємниця намагалася отримати квитанції про сплату комуналки у своїх родичів, але отримала відмову. Адвокат їй радить відмовлятися від частки в загальній квартирі, яку вона повинна була отримати як спадкоємиця.

З такою ж проблемою зіткнулася і журналістка Світлана Єгарміна, яка працює на фрілансі і зареєстрована як ФОП. У минулому році за допомогою “Дії” вона спробувала перейти на спрощену систему оподаткування, але з подивом дізналася про заборгованість за квартиру.

Ситуація прояснилася після реєстрації в електронному кабінеті платника податків. Там відобразилася інформація про борг за квартиру в Харківській області, де Світлана вже давно не живе після переїзду до Києва.

Виявилося, що податкова помилково “приписала” їй ще одну “житлоплощу” за старою адресою в селищі в Харківській області. Щоб швидше перейти на “спрощенку”, вона сплатила штраф в кілька сотень гривень.

У Міністерстві цифрової  трансформації відкинули всі звинувачення на адресу “Дії”. Там пояснили, що в момент створення заявки на одноразову матеріальну допомогу ФОП і найманим працівникам “Дія” перевіряє в реєстрі Пенсійного фонду, чи підходить під умови користувач: “Борги по комуналці в “Дії” не відображаються і не можуть відображатися, адже компанії по оплаті “комуналки” в кожному місті приватні, зі своїми базами, і ніяк не пов’язані загальною базою даних”.

Як повідомлялося раніше, українці витрачають на оплату комунальних послуг в опалювальний сезон 42% сукупного щомісячного доходу.

В Україні з квітня діє новий порядок стягнення боргів з фізичних осіб – списати гроші можуть автоматично з банківського рахунку боржника. Це дозволяє наказ Мін’юсту від 23 березня №1061 / 5.

Джерело: Народна Правда
загрузка...