Верховна Рада повернула тюремний термін за брехню в деклараціях

Верховна Рада повернула тюремний термін за брехню в деклараціях
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Депутати Верховної Ради в другому читанні підтримали законопроект про позбавлення волі за брехню в деклараціях.

Про це повідомляє РБК-Україна. “За” проголосували 307 нардепів. Закон вносить зміни до статті 366-2 Кримінального кодексу.

Loading...

Нагадаємо, як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, в січні Володимир Зеленський вніс в Раду законопроект, який пропонує повернути позбавлення волі за недостовірне декларування (в кінці 2020 року Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування). У підсумку в середині квітня Верховна Рада прийняла за основу законопроект про відновлення позбавлення волі за брехню в деклараціях.

Відзначимо, для депутатів, державних службовців і представників органів місцевого самоврядування передбачили обмеження волі на строк до 2 років і штраф від 3000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, якщо вони не внесли в декларації активи і нерухомість на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Якщо ж вартість незадекларованого буде більше 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, то депутату, держслужбовцю або представнику органів місцевого самоврядування загрожує 2 роки в’язниці або штраф від 4000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зміни до статті 366-3 Кримінального кодексу посилюють відповідальність за неподання декларації держслужбовцями та представниками органів місцевої влади. У разі доведення провини зазначені особи можуть отримати до двох років тюремного ув’язнення.

У законі прописано, що особа, яка вчинила кримінальні правопорушення за вище вказаними статтями, не зможе бути звільнено від кримінальної відповідальності. Навіть в разі, якщо після вчинення правопорушення вона щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Венеціанська комісія схвалила законопроект президента Володимира Зеленського про в’язниці за брехню в деклараціях .

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...