Чому “Залізний купол” не врятує Україну, як Ізраїль

Чому “Залізний купол” не врятує Україну, як Ізраїль
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Система протиракетної оборони ” Залізний купол “, яка існує в Ізраїлі, в Україні може служити тільки для захисту окремих стратегічно важливих об’єктів.

Таку думку в бліц-інтерв’ю “Обозревателю” висловив військовий експерт Олег Жданов.

Loading...

За його словами, система “Залізний купол” – система ближнього радіусу дії. Його максимальна дальність – 70 км, максимальна висота ураження цілей – 110 км. “Якщо ми говоримо про ракетний комплекс” Іскандер “, то ці ракети летять набагато вище. Балістична ракета летить ще вище”, – повідомив він.

У той же час Жданов пояснив, що система ПРО на зразок “Залізного купола” може захистити від “Іскандера” або “Тополя-М” якийсь окремо взятий об’єкт, наприклад, атомну електростанцію:

“Залізний купол” захищає об’єкт на площі 150 квадратних кілометрів. Якщо ми ставимо “Залізний купол” в якості захисту об’єктів, наприклад, біля АЕС, то навіть балістичну ракету, наприклад, “Іскандер”, “Тополя-М” з ядерною боєголовкою, на відстані 70 км і висоті 10 км він зіб’є “.

На думку експерта, Україні було б бажано мати подібні системи протиракетної оборони, але крім них необхідні також ПРО середньої і великої дальності.

“Залізний купол” – це складова частина протиракетної оборони країни. За ним повинні йти комплекси середньої дальності і великої дальності, висотні, які будуть збивати балістичні ракети з навколоземної орбіти. Адже деякі балістичні ракети типу “Тополя-М” можуть виходити в стратосферу, а іноді і в ближній космос, тобто підніматися вище 100 км, – пояснив він.

Як повідомляв раніше міністр оборони України Андрій Таран, в Україні хочуть запустити систему протиракетної оборони за прикладом ізраїльського Залізного купола “.

 

Джерело: Народна Правда