“Чорний грибок” атакує Єгипет та Ірак: чи варто українцям боятися страшних наслідків COVID-19

”Чорний грибок” атакує Єгипет та Ірак: чи варто українцям боятися страшних наслідків COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Мукоромікоз або, як його ще називають, “чорний грибок” вже виявляють не тільки в Індії. Лікарі говорять про схожі наслідки в Єгипті та Іраку.

Про це пише “Сегодня”.

Loading...

Нагадаємо, мукоромікозу – досить рідкісне захворювання. Воно відноситься до інфекцій, які викликають різноманітні види грибів. Ознаками мукоромікозу є некротичні ураження в носі і на небі, що викликають біль і лихоманку. Також можливі симптоми з боку центральної нервової системи, пацієнти скаржаться на набрякання і біль в очах. Захворювання смертельно небезпечно для хворих на діабет а також для хворих на ВІЛ / СНІД і рак.

В Україні мукоромікозу не фіксували. Однак знаходять інший, не менш небезпечний грибок – аспергільоз, який вражає тих, хто тяжко хворів COVID-19 і не тільки.

“Мукоромікозу я у нас не зустрічала. Але в Україні є інше грибкове захворювання – аспергільоз. Це захворювання не тільки що з’явилося, воно було і до коронавируса”, – зазначила лікар-пульмонолог, завідувач інфекційним відділенням Київської міської клінічної лікарні №17 Світлана Гук.

Носієм грибка Аспергіли, який викликає аспергільоз, може бути кожен. Частинки цих грибів всюди: в повітрі, в грунті, в приміщеннях, на їжі.

За словами вчених, “чорний грибок” не пов’язаний з COVID-19. Він з’являється з-за лікування препаратами, які пригнічують імунітет. Виявити грибок на початкових етапах дуже складно. У здорової людини імунітет сам справляється з грибком, не даючи йому розвиватися.

Як кажуть вчені, подвійна доза вакцини від COVID-19 майже така ж ефективна проти швидкого зростання варіанти коронавируса, який вперше був виявлений в Індії, як і проти домінуючого штаму в Великобританії.

Індія 30 травня повідомила про вкрай низькому добовому прирості нових інфекцій коронавируса за 46 днів – 16 5553 випадки. При цьому кількість смертей досягло 3 460.

Джерело: Народна Правда
загрузка...