Не зобов’язані всіх годувати: Путін розповів про транзит газу через Україну після запуску “Північного потоку-2”

Не зобов’язані всіх годувати: Путін розповів про транзит газу через Україну після запуску “Північного потоку-2″
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

У Російській Федерації прокоментували можливість припинення транзиту газу через Україну після запуску “Північного потоку-2“.

Loading...

Як заявив глава РФ Володимир Путін на Петербурзькому міжнародному економічному форумі, Росія нібито “не зобов’язана всіх годувати”.

Він нагадав, що зараз між РФ і Україною діє контракт, який передбачає прокачування через українську ГТС до 40 млрд кубічних метрів газу протягом найближчих 5 років.

“Ви думаєте, що ми повинні всіх годувати? У нас обов’язок такий усіх годувати, або що? У нас є контракт з Україною з приводу прокачування газу через Україну. Ми будемо прокачувати протягом 5 років до 40 млрд кубічних метрів. У кращі роки прокачували мало не до 200, але якби були нормальні відносини, то значну частину і прокачували б через Україну”, – заявив глава РФ.

Також за його словами, в майбутньому поставки в Європу будуть тільки зростати, тому буде можливість завантажувати ГТС України навіть після запуску “Північного потоку-2”.

У той же час, Путін заявив, що газопровід “Північний потік-2” буде обходитися дешевше, ніж транспортування газу транзитом через Україну і ще ряд країн.

“Ті, хто думають або вважають, що це в обхід якихось інших транзитерів – ця теза не відповідає дійсності. Тому що маршрут по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини по кількості кілометрів коротший, хочу, щоб ще раз почули, ніж через європейські країни. Він коротший і дешевший”, – резюмував Путін.

Як ми вже розповідали раніше, Володимир Путін заявив про завершення укладання першої нитки «Північного потоку – 2».

А тим часом, Україна зажадала від Німеччини і США включити її в переговори по газопроводу «Північний потік-2″.

Джерело: Народна Правда
загрузка...