Пенсійний вік в Україні хочуть підвищити до європейських показників

Пенсійний вік в Україні хочуть підвищити до європейських показників
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Пенсійний вік в Україні планують збільшити до 61 року. “Слуги народу” на чолі з керівником профільного комітету Галиною Третьяковою зареєстрували відповідний законопроект.

“Зараз є багато країн, в яких встановлений законодавством вік для виходу на пенсію становить не менше 65 років. Це було інакше кілька років тому. Прикладом є Бельгія, Данія, Фінляндія, Австрія, Швеція, Швейцарія, Іспанія та Великобританія. У багатьох країнах пенсійний вік поступово збільшують до 67 років”, – йдеться в документі №5566.

Loading...

 “Обозреватель” пише , що, починаючи з 1 січня 2023 року вік, який дає право на призначення пенсії за віком, щорічно буде збільшуватися на один місяць. Таке зростання буде тривати до 1 січня 2035 року. У підсумку, вказане збільшення підніме пенсійний вік в Україні до 2035 року на один рік і складе 61 рік. Жінки, які народили дитину і виховали її до шестирічного віку, мають право на зменшення пенсійного віку на шість місяців.

Нагадаємо, президента України Володимира Зеленського просять повернути пенсійний вік для жінок на рівні до 55 років (так було до початку пенсійної реформи). Українці скаржаться, що зараз жінок вже не беруть на роботу після 40 років.

Прожитковий мінімум в Україні можуть підвищити , але на пересічних українцях це ніяк не позначиться, адже депутати також пропонують відв’язати від прожиткового мінімуму соціальні виплати.

Джерело: Народна Правда
загрузка...