Пенсія різко зменшилася: кому і чому можуть скоротити виплати

Важливо пам'ятати, що якщо пенсіонер не повідомить про працевлаштування, а ПФУ стане про про це відомо, пенсіонеру загрожує штраф

Пенсія різко зменшилася: кому і чому можуть скоротити виплати
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Незважаючи на підвищення прожиткового мінімуму і розміру мінімальної пенсії, деякі українці помітили, що розмір їх соціальних виплат зменшився.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про причини цього розповідають Факти з посиланням на Пенсійний кур’єр.

Експерти пояснюють, що виплати пенсіонеру, який працює або здійснює підприємницьку діяльність, будуть іншими. Зокрема, в разі працевлаштування громадянина перерахунок пенсії з урахуванням нового прожиткового мінімуму для обчислення мінімального розміру або доплати законодавством не передбачено.

Під час призначення (перерахунку) пенсії пенсіонеру під особистий підпис повідомляють про його обов’язки в разі працевлаштування надати дані про це в органи Пенсійного фонду. Важливо пам’ятати, що якщо пенсіонер не повідомить про такі зміни, а Фонду стане про них відомо під час звірки з державними реєстрами, пенсіонеру можуть загрожувати штрафні санкції. Іншими словами, його пенсія може зменшиться.

Окремо пенсіонерам радять за кілька місяців до досягнення пенсійного віку звернутися до фахівців Пенсійного фонду, які проведуть попередню правову експертизу документів та їх належного оформлення.

Найчастіше зустрічаються такі помилки:

  • неточності в оформленні трудових книжок (неповні або неточні записи, не завірені виправлення, відсутність або погана якість друку);
  • довідки про стаж, особливо довідки, що уточнюють особливий характер роботи, заповнюються неправильно (тобто виправлення, відсутні номер, дата видачі, розшифровка підписів, підстава видачі довідки, вказуються неточні або неповні відомості про роботу майбутнього пенсіонера);
  • трапляються неточності в індивідуальних відомостях з системи персоніфікованого обліку.

Як повідомлялося раніше, українцям знову перерахують пенсії. Причина: був змінений розмір прожиткового мінімуму. 5 млн 610,6 тис. Пенсіонерів отримуватимуть на 100 гривень більше. Ще 29,3 тисячі осіб отримають 300-500 гривень, 18 тисяч осіб пенсію підвищать на більш ніж 700 гривень. В цілому ж середня сума підвищення становитиме 41,25 грн.

Джерело: Народна Правда
загрузка...