Ціни на продукти в Україні за рік зросли на 10%: озвучено причини

Ціни на продукти в Україні за рік зросли на 10%: озвучено причини
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Ціни на продукти в Україні за останній рік зросли в середньому майже на 10%. На їх вартості позначилася ситуація на зовнішніх ринках, а також зростання попиту в Україні.

Loading...

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна.

За даними Продовольчої і сільськогосподарської організація ООН, зростання світових цін на продовольство триває вже майже рік. Перш за все, за словами керівника департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Сергія Ніколайчука, це стосується “сировинних” товарів – зернові, соняшникова олія і цукор:

“І саме ці два останніх компонента демонстрували одні з найвищих темпів приросту цін серед ІСЦ (індекс споживчих цін, – ред.) – відповідно 63% і 65% за останні 12 місяців в квітні. Для цукру також важливу роль зіграло зниження його виробництва в Україна з 1,5 мільйона тонн в минулому році до 1,1 мільйона тонн в поточному через істотне скорочення врожаю цукрових буряків “.

Зростання цін на хліб (на 13%) експерт пояснює тим, що за останній рік зерно зросло в ціні на 26%. Крім того, через подорожчання зерна піднялися ціни на корми, а це в свою чергу позначилося на собівартості вирощування курей і виробництва яєць:

“Ціни на яйця взагалі злетіли на 90% в порівнянні з квітнем минулого року. І як раз для цього компонента був найбільш важливим внутрішній фактор – значне скорочення виробництва одним з найбільших агровиробників, зокрема, через його конфлікт з НАБУ”.

Аналітик ІК Concorde Capital Євгенія Ахтирко зростання цін на світових ринках вважає додатковим фактором, який призвів до прискорення інфляції та виходу її рівня за межі цільового коридору НБУ, який становить 5% ± 1 п.п. Але, крім зовнішніх факторів, важливу роль відіграють і внутрішні причини.

“Це інфляція попиту. Незважаючи на економічну кризу в минулому році, зростання реальних доходів громадян продовжилося, зарплати продовжували зростати досить високими темпами. Це підтримувало високий споживчий попит і сприяло зростанню цін”, – впевнена аналітик.

Як повідомлялося раніше, ціни на продукти в Україні продовжать зростати і в червні . Експерти відзначають, що вартість продуктів з овочевої групи, яка і зараз досить висока, буде залишатися такою, по крайней мере, до кінця другої декади червня.

Аналітики показали, як з 2001 року змінювалися ціни на продукти в Україні і світі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...