Більшість ФОПів зможуть отримувати тільки мінімальну пенсію: Кабмін назвав причину

Більшість ФОПів зможуть отримувати тільки мінімальну пенсію: Кабмін назвав причину
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні більшість фізосіб-підприємців (ФОП) платять внески з мінімальної зарплати і зможуть отримувати тільки мінімальну пенсію, яка зараз становить 1 769 гривень.

Про це в інтерв’ю видання РБК-Україна повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебная.

“Більшість ФОПів сплачують внески з мінімальної зарплати. Тому можуть розраховувати тільки на мінімальну пенсію. Знову ж таки, якщо є стаж. З одного боку, ніхто не хоче йти на низькі пенсії, з іншого – ФОПи платять мінімум, таким чином просто” купуючи “собі стаж “, – говорить міністр.

Підвищення пенсійного віку і нові тарифи: що зміниться для українців з 1 квітня

Вона також додала, що за законом вони можуть платити виплати і вище, ніж з мінімальної зарплати, але не роблять цього:

“Але сьогодні в депутатському законопроекті, з яким ми працюємо, мова йде про те, що ФОПи братимуть участь в обов’язковому накопичувальному рівні добровільно. І тоді який у людини вибір? Або платити мінімальний внесок і бути на мінімальної пенсії або добровільно платити більше”.

Як раніше зазначав заступник міністра фінансів Роман Ермоличев, гідні пенсії в Україні може забезпечити введення II рівня пенсійної системи – накопичувальної системи пенсійного забезпечення. Зараз в Україні функціонує солідарна система, але її здатність забезпечувати гідний розмір виплат з кожним роком погіршується.

 

Джерело: Народна Правда
Теги: