Зізнався в організації заворушень і повазі до Лукашенка: Протасевич дав скандальне інтерв’ю

Зізнався в організації заворушень і повазі до Лукашенка: Протасевич дав скандальне інтерв’ю
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Колишній головний редактор Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич дав інтерв’ю державному телеканалу Білорусі ОНТ.

Loading...

Як пише “Сегодня”, журналіст зізнався, що не був у штаті батальйону “Азов”, оскільки він іноземець, і в зоні бойових дій він також не був:

“Я вважаю, що це було найбільшою помилкою в моєму житті. Це та єдина річ, про яку я правда шкодую”.

Він також заявив, що сподівається, що Лукашенко не видасть його представникам “ЛНР”: “Я сподіваюся, що у Олександра Григоровича знайдеться достатньо політичної волі, якоїсь рішучості, щоб не видати мене”.

Стосовно опозиції, то за його словами, Світлану Тіхановську фінансують литовські платники податків і бізнесмени:

“По-перше, дійсно, частина за рахунок литовських платників податків. Литовські платники податків, по суті, утримують закордонного політика з власної  кишені. Частково це приватні спонсори. Тобто приватні бізнесмени, представники бізнес-еліти і так далі. І третє – це фінансова підтримка діаспори. Тобто джерел фінансування багато “.

А проект NEXTA фінансував російський олігарх, ім’я якого Протасевич не назвав. Спочатку інвестор надсилав невеликі суми, які згодом виросли до п’яти тис. євро на тиждень. Журналіст заявив, що NEXTA повинні були перевести на російську тему після завершення активної частини білоруських протестів.

 Окремо він заявив, що поважає Олександра Лукашенка і вже “зрозумів” – багато речей, за які його критикували, були спробою тиску. Але він, на його думку, діяв як людина зі “сталевими яйцями”.

Стосовно інциденту з літаком, то Протасевич підозрює, що його зрадив співробітник штабу Світлани Тіхановської – Данило Богданович.

Кажучи про протести в Білорусі, він підкреслив, що їх явно більше не буде.

“Я був одним з тих людей, які опублікували заклики вийти на вулицю 9-го числа. Я відразу в повному обсязі визнав свою провину по організації масових несанкціонованих акцій … Заклики, які я опублікував, стали наслідком того, що на вулиці почалися неконтрольовані заворушення і по суті три дні Мінськ жив в хаосі “, – зізнався він у тому, що за допомогою чату” Хата “координувалися протести по Білорусі.

Напередодні державний телеканал Білорусі ОНТ оприлюднив фільм про опозиційний журналіста і одному з творців Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. Провладний канал стверджує, що Протасевич брав участь в бойових діях на сході України в складі добровольчого батальйону «Азов».

Раніше глава Білорусі Олександр Лукашенко заявив , що Роман Протасевич брав участь в бойових діях на Донбасі. Нібито він вступив в полк «Азов», де пройшов спецпідготовку зі стрільби з вогнепальної зброї, рукопашного бою, диверсійно-підривної роботи і штурмовим діям.

Лукашенко також заявляв про сприянні терористам «ЛНР», які напередодні відкрили справу на білоруського журналіста Романа Протасевича.

Джерело: Народна Правда
загрузка...