Названо найбільш затребувані професії в Україні в 2021 році

Роботодавці відчувають гостру нестачу кадрів

Названо найбільш затребувані професії в Україні в 2021 році
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Більше 70% роботодавців готові підвищити заробітну плату , щоб утримати співробітника на посаді. 69% запропонують премії як додатковий бонус, а 20% дадуть можливість підвищити кваліфікацію на додаткових курсах.

Loading...

Про це свідчать дані опитування порталу OLX Робота, передає НАРОДНА ПРАВДА.

У ньому взяли участь більше 2 200 респондентів, причетних до підбору персоналу. Серед них є hr-фахівці і рекрутери, але переважна більшість – майже 1 600, це власники бізнесу, що займаються формуванням стратегії пошуку нових співробітників.

Більшість респондентів працюють в компаніях зі штатом до 20 осіб – 62%. Гостро брак кадрів відчувають 60% опитаних, але найменше про це турбуються ті, хто працюють в компанії зі штатом 1 000 осіб і вище, а також ті, у кого він менше 20 співробітників.

Незважаючи на це, великі компанії знаходяться в постійному пошуку нових людей – це вказали 66% респондентів, а організації з більш скромним штатом оновлюють свої кадри рідше.

Власники пов’язують складність з тим, що потрібні вузькоспеціалізовані співробітники, а ось рекрутери бачать проблему в низькій запропонованої заробітної плати. Іншими причинами назвали активну трудову міграцію, погану підготовку працівників, безвідповідальність і лінь кандидатів.

Роботодавці на першому інтерв’ю в основному звертають увагу на такі характеристики, як:

  • професійні навички – на них звертають увагу 52% опитаних;
  • особистісні якості – 47%;
  • на третьому місці – наявність досвіду роботи (38%).

При цьому для власників важливіше перші два критерії, і менше хвилюють знання мов і відповідність резюме вакансії. Тільки 9% роботодавців цікавить рівень освіти кандидата.

Серед важливих soft skills вказували відповідальність – 80% опитаних, здатність швидко навчатися – 54% і пунктуальність – 38%. Тільки для 17% власників бізнесу неконфліктність є важливою рисою.

У свою чергу роботодавці готові запропонувати потенційним співробітникам офіційне оформлення – 62%, ще 60% обіцяють нормований графік, більше 36% надають оплачувану відпустку, а 31% – оплачуваний лікарняний.

Респонденти досить високо оцінюють рівень заробітної плати в своїй компанії – 41% вважають його ринковим, 25% – трохи вище ринкового і 18% – високим.

З бонусів роботодавці переважно пропонують грошові премії – їх готові давати 74% опитаних роботодавців, курси підвищення кваліфікації оплачують 22% опитаних, мобільний зв’язок компенсують 21%.

Також зустрічалися варіанти відповідей як гнучкий графік, відпочинок за кордоном, кар’єрний ріст.

Роботодавці вважають, що підвищення заробітної плати – це найкращий інструмент для утримання працівника на посаді, саме так відповіли 70% респондентів. З них більше половини готові піднімати оклади на 10-20%.

Крім платформи OLX Робота, респонденти шукають співробітників:

  • на спеціалізованих сайтах – 44%;
  • за рекомендаціями колег – 17%;
  • за рекомендаціями друзів, знайомих – 15%;
  • в соцмережах – 11%;
  • майже 6% розміщують оголошення в газетах, метро та на зупинках.

Нагадаємо, в січні середня зарплата штатного працівника підприємств, установ та організацій в Україні склала 10 727 грн. У порівнянні ж з попереднім місяцем зарплата знизилася на 12,5%.

Також нещодавно ми писали про те, скільки років знадобиться українцю, щоб заробити на авто .

Джерело: Народна Правда
загрузка...