Податок на Google: наскільки подорожчають програми, ігри та підписки

Податок на Google: наскільки подорожчають програми, ігри та підписки
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Усі платні мобільні додатки, книги і програмне забезпечення подорожчають на вартість ПДВ (20%), адже напередодні Україна ввела податок для Google.

Відзначимо, поняття “електронні послуги” в законі визначено як “послуги, які поставляються через мережу інтернет автоматизовано, за допомогою інформаційних технологій і переважно без втручання людини, в тому числі шляхом встановлення спеціального додатку на смартфонах, планшетах, телевізійних приймачах або інших цифрових пристроях” .

Loading...

“Сегодня” пише , що до таких послуг відносяться усі платні програми, підписки, поліпшені функції і т. ін.:

  • реклама в Facebook і на інших майданчиках;
  • платні стікери і дзвінки на стаціонарні телефони в Viber або Skype;
  • збільшення обсягу хмарного сховища або місця в поштовій скриньці того ж Gmail
  • платні програми в Google Play або App Store, а тому числі ігри;
  • підписки на сайти, платні функції сайтів на кшталт Myheritage;
  • підписка на інтернет-журнали та фотобанки;
  • підписки на Netflix, Apple music, Youtube music та інші відео-, кіно- та музичні сервіси.
  • доступ до баз даних;
  • доступ до інтернет-телебаченню;
  • послуги дистанційного навчання через інтернет, де учні виконують завдання онлайн, а оцінки виставляються автоматично.

При цьому продукція, яка була безкоштовною, такою і залишиться.

Хто повинен буде платити
У самій назві закону зазначено, що оподатковується продукція, яка поставляється нерезидентами електронних послуг фізичним особам. При цьому в законопроекті до другого читання уточнили: йдеться не тільки про фізосіб, а й про ФОПи, які не зареєстровані як платники ПДВ.

Цікаво, що експерти говорять, для українських компаній, які є платниками ПДВ, ціни не підвищаться, а скоріше навпаки.

“Юридичні особи – резиденти України і раніше платили 20% ПДВ при купівлі електронних послуг у нерезидента. Тому для них нічого не зміниться. Однак якщо раніше юридичні особи при купівлі електронних послуг у нерезидента ще й платили податок на репатріацію, який треба було нараховувати зверху на оплату послуг нерезидента, то тепер такий обов’язок для них буде скасований”, – говорить Ніна Бец, керівник податкової практики юридичної фірми” Ільяшев і Партнери “.

Наскільки подорожчають електронні послуги
Деякі експерти стверджують, що подорожчання не буде таким істотним. За логікою, введення податку в 20% має автоматично призвести до подорожчання продукції на 20%.

“Досвід інших країн, які раніше ввели аналогічні по суті норми оподаткування, показує, що подорожчання не скрізь було пропорційно податковому навантаженню. Наприклад, в Австрії Google збільшив вартість платних послуг точно на розмір ставки податку, тобто на 5%. А ось в Туреччині ціна виросла на 5%, хоча податок становить 7,5%. Як саме надійдуть окремі постачальники – спрогнозувати неможливо. Думаю, що ціни все ж виростуть. Але в будь-якому випадку по-різному “, – вважає податковий консультант Олексій Тройніков.

Про це ж говорить експерт зі стратегічного маркетингу, засновник агентства “Маркетолог №2” Юрій Будилів:

“Міжнародні сервіси, коли виставляють ціни для своїх продуктів конкретної країни, часто враховують кон’юнктуру ринку, споживчі можливості. І, наприклад, Netflix в Україні може відрізнятися за вартістю від Netflix в США. Як варіант – сервіси можуть переглянути власні кошториси, щоб зробити продукт трохи дешевше, щоб не втратити частину аудиторії. Адже, відповідно до економічної теорії, при збільшенні вартості продукту на 10% ми втрачаємо до 30% споживачів. А якщо мова йде про 20% -не подорожчання, скорочення аудиторії може бути ще більше “.

Нагадаємо, напередодні Верховна Рада підтримала за основу законопроект про податкову систему «Дія.City» (№5376), який передбачає внесення змін до Податкового кодексу.

Як повідомлялося раніше, фізичних осіб-підприємців четвертої групи чекає істотне підвищення єдиного податку.

Українців, які вирощують і продають овочі на ділянці розміром понад 0,5 га, хочуть змусити платити податки. Зараз такі правила діють тільки для тих, хто володіє ділянками площею від 2 га.

Джерело: Народна Правда
загрузка...