Третє обрітення Голови Іоанна Предтечі: історія свята і чого не можна робити

Третє обрітення Голови Іоанна Предтечі: історія свята і чого не можна робити
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

7 червня православні відзначають Третє обрітення Голови Іоанна Хрестителя (Предтечі) . Це свято ще називають Івановим днем, Медовими росами.

За  переказами, Іоанн був попередником Ісуса Христа, він передбачив пришестя Спасителя, а потім хрестив Його у водах Йордану.

Святий був обезголовлений через образу іудейської царівни Іродіади та її дочки Соломії, яка за свій гарний танець вимагала голову святого. Тіло Іоанна було поховано окремо від голови, яку знаходили і знову втрачали кілька разів. Третє обрітення Голови Іоанна Предтечі сталося  близько 850 року. З Константинополя під час заворушень, викликаних посиланням Іоанна Златоуста, її перенесли в місто Емессу, а потім через набіги сарацинів (810-820) – в Комани, де в період іконоборства приховали в землі.

Після відновлення іконошанування Константинопольським собором 842 року патріарх Ігнатій (847-857) під час нічної молитви отримав вказівку місцезнаходження глави Іоанна Хрестителя. Він повідомив про це імператора Михайлу III, і той послав посольство в Комани, де в зазначеному місці святиня була знайдена в третій раз. Пізніше главу знову перенесли в Константинополь і там поклали в придворній церкві. Частина її зберігається на Афоні.

Що не можна робити на Іоанна Предтечі:

  • Затівати ремонт або генеральне прибирання – інакше удача і благополуччя покинуть будинок.
  • Носити одяг темних кольорів.
  • Ходити босоніж по траві – до хвороби.

Нагадаємо, в червні 2021 року православні відзначатимуть відразу кілька великих церковних свят , наприклад, Вознесіння Господнє, Трійцю та День Святого Духа.

Джерело: Народна Правда