В Україні змінили правила нарахувань субсидій: що треба для отримання допомоги

В Україні змінили правила нарахувань субсидій: що треба для отримання допомоги
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні змінили форми заяви про призначення і надання житлової субсидії в грошовій формі і декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Loading...

Оновлений документ розмістили на сайті Федерації профспілок України.

Претенденти на субсидію мають заповнити ще кілька полів:

  • Придбання безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тисяч гривень протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії.
  • Відомості про наявність коштів на депозитних рахунках в розмірі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму (зараз прожитковий мінімуму 2 270 гривень).
  • Вказати автомобіль, з дати випуску якого пройшло менше 5 років (зараз потрібно вказувати автомобіль старше 15 років).

Як і раніше необхідно буде заповнити поля:

  • Щодо витрат на суму понад 50 тисяч гривень.
  • Про сплату аліментів і відсутності заборгованості по ним.

Кабінет міністрів прийняв постанову про посилення вимог до претендентів на субсидії. Відтепер чиновники будуть враховувати депозити, аліменти, наявність цінних паперів і навіть «віртуальні активи» (криптовалюта). Перерахунок субсидій почнеться з 1 травня.

Нагадаємо, експерти вважають, що в Мінфіні розраховують на скорочення кількості одержувачів субсидій на 20%. Скоротити витрати на субсидії на 20% потрібно не просто, щоб заощадити. Таким чином Мінфін готує цифру для бюджету-2022. Тобто, в бюджет на наступний рік планується закласти фінансування субсидій на 20% нижче, ніж в цьому. А в якості аргументу подадуть фактичні витрати в 2021 році, мовляв, цієї суми якраз вистачає.

 

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...