Антибіотики в Україні хочуть продавати за рецептом: що відомо

Антибіотики в Україні хочуть продавати за рецептом: що відомо
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Міністерство охорони здоров’я може змінити рекомендації стосовно продажу в аптеках антибіотиків. Пов’язано це з тим, що українці масово скуповують ці препарати для боротьби з коронавірусом без відповідного призначення лікаря. Це в свою чергу провокує масову антибіотикорезістентність.

Про те, що люди, вживаючи антибіотики без рецепта, підвищують ризики отруєння організму,  в ході брифінгу повідомив екс-глава МОЗ Максим Степанов.

Loading...

За його словами, зараз відомство розробляє модуль, який, ймовірно, почне діяти з 1 квітня 2021 року, але поки тільки з інсуліном, препаратами для імунної супресії, препаратами з наркотичними речовинами. Наступним кроком буде визначення антибіотиків, які будуть продаватися тільки за електроним рецептом.

“Антибіотикорезістентність – це погано. Думайте, що ви робите. І в жодному разі не вживайте антибіотики, прочитавши щось в інтернеті або порадившись зі знайомими. Виключно за призначенням лікаря потрібно приймати антибіотики”, – підсумував Степанов.

Раніше Максим Степанов закликав українців перестати «їсти» антибіотики. Справа в тому, що в зв’язку з пандемією COVID-19 багато лікарів необгрунтовано виписують ці препарати, одночасно з цим українці також купують ліки без консультацій. За останній час в Україні в 5-6 разів зросло споживання антибіотиків.

Нагадаємо, кожен раз, коли ви приймаєте антибіотики без підстав, бактерія стає супербактерією. Супербактеріі – це бактерії, які стали стійкими до всіх або більшості антибіотиків, які має в своєму арсеналі людство. Наприклад, такою бактерією можна назвати метицилін-резистентний стафілокок. Часто люди заражаються цією бактерією в лікарнях. Ця супербактерія живе на шкірі 1 з 30 чоловік. Це не означає, що ви відразу захворієте, якщо вона, наприклад, на вашій шкірі. Але якщо бактерія потрапить в ваш організм, то є ризик отримати важку пневмонію або сепсис, яку важко буде вилікувати антибіотиками.

У Всесвітній організації охорони здоров’я побоюються нової пандемії, яка може виникнути через надмірне прийому антибіотиків та противірусних препаратів. Вона може виявитися ще більш небезпечною, ніж епідемія COVID-19.

Кандидат медичних наук, пульмонолог клініки «Оберіг» Ірина Суворкина заявила , що українські медики призначають антибіотики при COVID-19 “для профілактики”, хоча вони потрібні тільки пацієнтам з бактеріальною інфекцією (перевіряється аналізом крові), що буває вкрай рідко.

Джерело: Народна Правда
загрузка...